SVJETSKO PRVENSTVO, DAN OSMI, 2.dio: Francuska eliminirala Litvu, SAD rutinerski protiv Grčke

Amerikanci su se lako obračunali sa Grčkom, dok su u poslastici dana Francuzi porazili Litvu i zatvorili im vrata četvrtfinala.

Franuska-Litva 78:75 (26:14, 24:26, 15:14, 13:21)

(Fournier 24, De Colo 21/ Valanciunas 18, Kalnietis 12)

U košarkaškom klasiku Francuska je dominirala od početka utakmice, dok je Litva imala konstantan zaostatak pa su u nastavku utakmice bili u podređenom položaju. Fournier je bio neriješiva enigma za Litvance, koji su hvatali rezultat i tijekom drugog poluvremena, a najbliže su došli u 33. minuti na 67:63, serijom 21:8. U tim trenucim Francuksa je popustila pod pritiskom Litve i ušlo se u neizvjesnu završnicu. Košem Valanciunasa Litva je izjednačila 74:74, uzvratio je Fournier za 76:74, a onda Valanciunas zabio samo jedno bacanje za 76:75. Svega nekoliko sekundi prije kraja, De Colo je pogodio dvicu za konačnu pobjedu.

SAD-Grčka 69:53 (19:17, 19:8, 16:12, 15:16)

(Walker 15, Mitchell 10/ Antetokounmpo 15, Sloukas 13)

Prilično lako su se Amerikanci obračunali sa Grčkom. Očekivao se veći i jači otpor Grčke, no oni danas jednostavno nisu bili pravi, nisu bili raspoloženi i pobjeda SAD-a nije u niti jednom trenutku dolazila u pitanje. U utakmici na mali broj poena, vidjelo se puno promašenih šuteva i nepreciznosti, čemu svjedoči samo 8 poena u drugih deset minuta. Amerikanci su na kraju mirno priveli utakmicu kraju i slavili sa konačnih + 16.