SVJETSKO PRVENSTVO, DAN ŠESTI, 2.dio: Grčka pobjedom u drugi krug, Australija bolja od Litve

Grčka je pobjedom nad Novim Zelandom posljednja reprezentacija koja ide u drugi krug.

Litva-Australija 82:87 (19:27, 22:25, 19:16, 22:19)

(Grigonis 19, Lekavicius 15/ Mills 23, Baynes 21)

Australija je u prvom poluvremenu potpuno nadigrala Litvu. Patty Mills je bio posebno raspoložen kod Australije, koju je odveo na poluvrijeme sa +11. Obrane i nisu bile previše raspoložene i na nivou, no sve se to malo promijenilo u drugom poluvremenu. Pravu, mušku borbu prezentirale su ove dvije momčadi u drugom dijelu, u kojem je Litva izgledala nešto bolje nego u prvom, no Australci su čuvali svoje vodstvo, a pobjedu je potvrdio Mills tricom u zadnjoj minuti, točnije 38 sekundi prije kraja, nakon čega je semafor pokazao 78:83 za Australiju.

Grčka-Novi Zeland 103:97 (28:19, 23:25, 20:22, 32:31)

(Antetokounmpo 24, Papapetrou 16/ Webster 31, Abercromble 18)

Poslasticu dana i odlučujuću utakmicu za prolaz dalje, odigrali su Grčka i Novi Zeland. Favorizirana Grčka je već u prvoj četvrtini pokazala da se oporavila od šoka i poraza od Brazila, na krilima Antetokounmpa, koji je bio posebno raspoložen. Novi Zeland se držao na krilima Webstera, koji je već u prvom poluvremenu zabio 5 trica. Grčka se uspjela u drugom poluvremenu odvojiti na desetak razlike, koje je manje više održavala, u nekim trenucima se Novi Zeland primaknuo na 4-5 poena zaostatka, no Giannis i ekipa nisu dozvolili preokret te su na kraj slavili. Antetokounmpo je završio utakmicu sa 24 poena, 10 skokova i 6 asistencija, dok je kod Novog Zelanda najbolji bio Corey Webster s 31 poenom (7/12 trice) i 6 skokova.

SAD-Japan 98:45 (23:9, 33:14, 28:8, 14:14)

(Brown 20, Walker 15/ Baba 18)

Amerikanci su pobjedili Japan sa 53 razlike. Jaylen Brown je bio najbolji strijelac sa 20 poena, a i svi njegovi suigrači su se upisali u strijelce.

Dominikanska Republika-Francuska 56:90 (8:18, 13:25, 19:25, 16:22)

(Liz 12/ De Colo 15, Gobert 13)

U zadnjoj utakmici dana, Francuska je pobjedila Dominikansku Republiku 34 razlike, u utakmici koja nije previše značila. Obje su reprezentacije prošle u drugi krug, Francuzi sa maksimalnim učinkom, dok su Dominikanci prošli sa dvije pobjede i jednim porazom.