SVJETSKO PRVENSTVO, DAN TREĆI, 1.dio: Talijanima i Argentini druge pobjede

U prvim utakmicama trećeg dana SP u Kini postignuti su očekivani rezultati, izuzev pobjede Tunisa protiv Irana.

Italija-Angola 92:61 (25:11,19:10, 26:21, 22:19)

(Belinelli 17, Hackett 11, Brooks 11, Abass 11/ Moreira 15, Paulo 12)

Talijani nisu imali previše problema protiv autsajdera Angole i već do poluvremena je pitanje pobjednika bilo riješeno. Izbornik Sacchetti je iskoristio priliku da svi igrači upišu minute, a i da odmori najbolje igrače pa tako nitko nije igrao više od 20-ak minuta. Na kraju velikih +31 za “šminkere”.

Venezuela-Obala Bjelokosti 87:71 (26:17, 23:15, 24:24, 14:15)

(Guillent 31, Zamora 14/ Abouo 16, Thompson 15)

I u ovoj utakmici je do pobjede došao favorit. Igrači Venezuele su se prilično lako obračunali sa Obalom Bjelokosti i već do velikog odmora stekli prednost od 17 poena, koju su u drugom poluvremenu samo održavali i na kraju došli svoje prve pobjede na prvenstvu.

Nigerija-Argentina 81:94 (17:28, 26:15, 18:29, 20:22)

(Okogie 18, Nwora 12/ Scola 23, Garino 17)

Argentinci su odlično ušli u utakmicu i poveli 17:28 nakon prvih deset minuta, no onda je uslijedio veliki pad, ili preporod Nigerije, sasvim svejedno. Dobili su Nigerijci drugu četvrtinu 11 razlike i uspjeli se dočepati neriješenog rezultata na poluvremenu. Ipak, stvari u svoje ruke je uzeo Luis Scola, koji je bio najraspoloženiji igrač kod Argentine i treća je četvrtina pripala Argentini, što se na kraju pokazalo kao ključan trenutak. Čak 12 trica je postigla Argentina pa možemo reći da je uz učinak Scole to bio presudan faktor pobjede.

Tunis-Iran 79:67 (29:19, 15:16, 15:13, 20:19)

(Mejri 22, Ben Romdhane 16/ Geramipoor 18, Yakhchalide 14)

Za prvo iznenađenje se pobrinula reprezentacija Tunisa, koja je već nakon prve četvrtine imala +10 protiv Irana. Iran je malo konsolidirao redove u drugoj četvrtini, no ne toliko da zaprijeti vodstvu Tunisa. Dugo su se mučili igrači Irana protiv raspoloženih Tunižana, no vodstvo nikako nisu uspijevali smanjiti i na kraju je Tunis došao do pobjede.