SVJETSKO PRVENSTVO, DAN TREĆI, 2.dio: Srbija razbila Filipine, Poljacima produžetak protiv Kine

U druge četiri utakmice SP favoriti su odradili poslove, uz produžetak Kine i Poljske.

Srbija-Filipini 126:67 (28:13, 34:22, 37:13, 27:19)

(Bjelica 20, Bogdanović 17/ Perez 16, Dalistan 15)

Srbija se lako obračunala i sa Filipinima. Što pričati o utakmici koja završi sa gotovo 60 razlike? Ništa. Sedam dvoznamenkastih kod Srbije, raspoređena minutaža i nedorasli protivnik, jedino vrijedno spomena.

Kina-Poljska 76:79 OT (25:15, 10:24, 19:18, 18:15, 4:7)

(Yi 24, Zhou 10, Wang 10/ Ponitka 25, Slaughter 22)

Utakmica puna preokreta, koja je na kraju završila produžetkom i pobjedom Poljske. Iako treba realno priznati da je Kina imala mali sudački poguranac u regularnom dijelu, sasvim nepotrebno, no niti to im nije bilo dovoljno za pobjedu. Pri rezultatu 71:70 Kina je na svega pet sekundi prije kraja izgubila loptu, Ponitka zabio samo jedno bacanje, a onda u produžetku je Poljska bila mirnija i koncentriranija i slavila. Poljaci su sada na vrhu tablice sa dvije pobjede, dok je Kina na omjeru 1-1 i u borbu će sa Venezuelom za prolazak.

Korea-Rusija 73:87 (18:27, 19:13, 12:23, 24:24)

(Ra 19, Lee 17/ Fridzon 13, Vorontsevich 13)

Rusija je lako obračunala sa Koreom. Iako je prvo poluvrijeme proteklo u neizvjesnoj borbi, poluvrijeme je završilo vodstvom Rusije 37:40. Onda su Rusi u trećoj četvrtini ubacili u višu brzinu, pobjegli na + 14 i do kraja sačuvali prednost na krilima Fridzona i Vorontsevicha.

Portoriko-Španjolska 63:73 (21:17, 14:19, 10:21, 18:16)

(Clavell 13, Browne 11/ Gasol 19, Rubio 17)

Španjolci su loše otvorili utakmicu i dozvolili Portoriku da dobije prvu četvrtinu 21:17. Onda su Rubio i Gasol malo proigrali i sustigli prednost Portorika te poveli do kraja poluvremena. Nakon poluvremena izašla je iz svlačionice neka druga Španjolska te vrlo brzo postavila stvari na svoje mjesto. Dobili su četvrtinu 21:10 i otišli na dvoznamenkastu prednost i to uspjeli sačuvati do kraja utakmice. Iako je Portoriko dobio zadnju četvtinu 18:16, to ipak nije bilo dovoljno za preokret i Španjolska je došla do još jedne pobjede.