SVJETSKO PRVENSTVO, POLUFINALE:Čudesna Argentina preko Francuske do velikog finala!

Reprezentativci Argentine su još jednoj vrhunskoj reprezentaciji očitali lekciju iz košarke i otišli u veliko finale!

Argentina-Francuska 80:66 (21:18, 18:14, 21:16, 20:18)

(Scola 28, Deck 13/ Ntilikina 16, Fournier 16)

Druga polufinalna utakmica je donijela nešto tvrđu igru, sa nešto manjim brojem poena. Žilavi Argentinci nisu bili favoriti protiv Francuske, no oni to nisu htjeli priznati, osokoljeni dobrim igrama prije ove utakmice. Konje za utrku su definitivno imali, što su pokazali već u uvodnim minutama, kada su ekspresno napravili seriju 10:2. Francuzi se u tim trenucima nisu niti snašli. Ipak, do kraja prve četvrtine, povezali su redove, zabili neke lake poene i prva je četvrtina završila sa +3 za Argentinu. Luis Scola je i Francuskoj zadavao najviše problema, bez obzira što je sa druge strane bio najbolji obrambeni igrač NBA lige, Rudy Gobert, kojeg su Scola i ekipa litirali u napadu na samo jedan poen u prvom poluvremenu. U napadu mu se pridružio ponovno odlični Campazzo sa dvije trice i na poluvremenu je Argentina imala +7, 39:32. Fournier je standardno bio prvo ime sa 9 poena kod Francuske.

Raspala se Francuska u drugom dijelu, iako velike zasluge za to imaju igrači Argentine, prije svega fantastični Scola. Ono što treba reći da su Fournier, De Colo i Gobert kod Francuske bili neprepoznatljivi i u takvim uvjetima Francuska protiv ovako poletne i agresivne Argentine nisu imali šanse. Dvije minute do kraja Argentina je imala +14 i tu je pitanje pobjednika bilo riješeno. Bilo je samo pitanje sa kojom razlikom će Argentina otići u finale. Na kraju, rezultat je bio 80:66 za Argentinu!

Fantastičan je bio Luis Scola, koji je utakmicu završio sa 28 poena, 13 skokova i 2 asistencije!