Težak poraz Anzulovićevih trupa u Njemačkoj

U prvom pripremnom susretu za Univerzijadu, igrači Vladimira Anzulovića teško su poraženi od Njemačke.

Njemačka-Hrvatska 82:45 (21:4; 13:16; 24:16; 24:9)

Već je prva četvrtina pokazala smjer utakmice, kada je domaća selekcija dobila prvu četvrtinu visokih 21:4. Naša se momčad tu definitivno nije najbolje snašla i sve ostalo su bili samo pokušaju vraćanja u utakmicu. Ipak, nešto bolju igru prezentirali su naši igrači u drugoj četvrtini, koju su i dobili 16:13, no zaostatak je na poluvremenu bio 17 razlike.

Drugo poluvrijeme ponovno nije krenulo najbolje za naše igrače, koji su loše reagirali u obrani i dozvolili previše poena raspoloženom domaćinu, a pravi potop doživjeli su u zadnjih deset minuta, koje je Njemačka dobila 24:9 i tako nam nanijela težak poraz od 37 razlike.

Za Hrvatsku su nastupili: Kučan 3, Čolak 9, Rebić 2, Turalija 1, Vučić 5, Bilalović, Perić 5, Šabić, Anzulović 2, Šimović, Jambrović 9, Škara 8, Svalina 1.