Toni Nakić predvodio Hrvatsku u slavlju nad Latvijom

Igrači Damira Rajkovića su nešto lošije otvorili utakmicu, no kada su prešli u vodstvo nisu ga ispuštali do kraja utakmice.

Europsko prvenstvo, 3. kolo:

Hrvatska-Latvija 90:78 (17:22,28:12,21:21,24:23)

(Nakić 21, Palokaj 12, Jordano 12/ Atelbauers 25, Kampuss 16)

Nije baš najbolje počela utakmica i prva četvrtina za našu reprezentaciju i nismo nalazi odgovor za vanjski šut Latvije, koji su doduše pogađali sve otvorene šuteve, izgrađene prije toga vrlo lošom rotacijom naših igrača, što je i rezultiralo vodstvom Njemačke 22:17 nakon uvodnih deset minuta. Bilo je tu i dosta muke u našem napadu i sve to skupa ije izgledalo glatko kao jučer protiv Njemačke.

Uslijedilo je onda bajkovitih deset minuta naše reprezentacije. Puno agresivnije i koncentriranije u napadu, naši su igrači dolazili do prostora za lake poene, šut Latvijaca je stao i visokim presingom naši su igrači došli do prilike za lake poene. Već nakon četiri minute prešla je Hrvatska u vodstvo 26:27 i do kraja poluvremena tu smo razliku samo povećavali, na krilima raspoloženog Palokaja(8 poena) te kapetana Nakića(12 poena) i Hrvatska je na poluvrijeme otišla sa prednošću 34:45.

Treća četvrtina je ponovno prošla u znaku naše reprezentacije. Iako je Latvija sredinom četvrtine smanjila zaostatak na -7, naši igrači su vrlo brzo vratili stvari na svoje mjesto te pobjegli na +10 i to i držali do kraja treće četvrtine. Vidjelo se da na naš visoki presing Latvija nema previše riješenja i kroz takav način obrane je izbornik Rajković tražio od svojih momaka da dolaze do osvojenih lopti, a nakon toga i lakih poena. Darko Bajo se pridružio u napadu raspoloženom dvojcu Nakić-Palokaj pa smo s njim dobili sigurnost i u reketu.

Niti u zadnjoj četvrtini Hrvatska nije ostavila previše šanse Latviji za preokret. Nastavili su naši igrači sa vrlo dobrim ritmom, kako u napadu tako i u obrani, što nam je donijelo dvoznamenkastu prednost i u tim trenucima i bez puno panike priveli smo utakmicu kraju i zasluženo slavili.

Imala je Hrvatska petoricu dvoznamenkastih, a predvodio nas je ponovno Toni Nakić s 21 poenom, po 12 su dodali Jan Palokaj i Antonio Jordano, dok su po 10 poena dodali Ivan Vrgoč i Mateo Vidović.