Tri pobjede domaćina, Jazine slavile u Rijeci

U jučerašnje četiri utakmice 14. kola Prve lige, domaće ekipe su slavile u tri utakmice, dok su Jazine došle do uvjerljive pobjede u Rijeci protiv Kvarnera.

PRVA liga, 14.kolo:

Dubrava-Dubrovnik 83:77 (24:13,17:24,22:18,20:22)

(Ćubrić 20, Šimović 14/Vodopija 21, Došen 16)

U derbiju kola slavila je Dubrava na svom parketu i tako ostala na vrhu tablice. Bolje su otvorili žuti utakmicu i već u prvoj četvrtini stvorili dvoznamenkastu prednost, uvjerljivom igrom. Gosti su se malo probudili u drugoj četvrtini, odigrali nešto bolje i koncentriranije pa su uspjeli donijeti utakmici dašak neizvjesnosti. Ipak, u trećoj četvrtini Dubrava je ponovno zagospodarila terenom i zaključila treću četvrtinu sa vodstvom od 8 poena. Održavali su Krunićevi momci svoje vodstvo do samog kraja, dok gosti nisu na kraju utakmice uspjeli značajnije zaprijetiti i ugroziti vodstvo domaće momčadi. Na kraju zasluženo slavlje Dubrave.

Kvarner-Jazine 87:100 (25:25,20:34,23:18,19:23)

(Bilalović 30,Gustovarac 15/Vranješ 24, Anzulović 24)

Gosti iz Jazina došli su sigurnog slavlja u Rijeci, predvođeni petoricom raspoloženih igrača, protiv siromašnog domaćina, koji je u svojim redovima imao raspoložene samo Bilalovića i Gustovarca, što je bilo nedovoljno za neko iznenađenje. Nakon neizvjesne prve četvrtine, gosti su odlično reagirali u drugoj, u kojoj su zabili čak 34 poena i tako si trasirali put ka pobjedi. Riječani su u drugom poluvremenu tu razliku samo malo smanjili, no opet su raspoloženi strijelci iz Zadra bili efikasni i na kraju slavili bez većih problema.

Pula-Zapruđe 85:74 (17:22,18:21,22:14,28:17)

(Jelenović 22, Pušić 20/ Turić 19, Penić 17)

Gosti iz Zagreba su u Pulu doputovali sa samo 8 igrača, no unatoč tome odigrali su odlično prvo poluvrijeme, trojac Turić-Penić-Gašparac stvarali su domaćoj ekipi najviše problema. Ipak, mali broj igrača u rotaciji došao je na naplatu srredinom drugog poluvremena, kada su uporni Puljani malo po malo lomili goste i u 30. minuti prvi puta poveli. Upravo to vodstvo bila je prekretnica i tu su gosti definitivno položili oružje. Pula je zadnju četvrtinu dobila 28:17 i tako došla do slavlja, no ipak čestitke idu i gostima koji su se lavovski borili.

Sonik Puntamika-Ribola Kaštela 94:83 (18:30,20:15,36:21,20:17)

(Petani 19, Palčić 18/Biočić 20,Vručinić 17)

Dalmatinski derbi bio je iznimno efikasan, pokazala je to već prva četvrtina u kojoj su gosti postigli čak 30 poena i na neki način iznenadili momčad Šime Kraljevića. Ipak, Zadrani su proigrali u drugoj četvrtini i bar malo smanjili prednost gostiju. Zadarski stroj upalio je svoje mašine u trećoj četvrtini, kada su vidjeli da je vrag odnio šalu i dobili treću dionicu sa 15 poena razlike. Iskusni Palčić i Petani gostima su zadavali najviše problema i upravo na njihovim krilima Sonik je odgirao i zadnju četvrtinu iznimno dobro i na kraju slavio sa dvoznamekastom prednošću.