U16 reprezentacija i drugi puta slavila protiv Slovenije

Drugu pobjedu ostvarili su naši kadeti na turniru u Zadru.

Hrvatska U-16 reprezentacija je u jučerašnjem odmjeravanju snaga pobijedila slovensku reprezentaciju rezultatom 80:68, a danas je još jednom okrunila svoju igru i u Zadru opet slavila protiv Slovenije 69:57 (22:13, 10:16, 15:21, 22:7).

Susret je spretno otvorio Matej Jukić sa postignutim prvim košem u utakmici za hrvatsku reprezentaciju, a potom je Toni Josipović svojom tricom osigurao vodstvo od +10 koševa u prvim minutama. Druga četvrtina je išla više na stranu Slovencima, ali je ekipa Roka Jurline ipak otišla na predah u plusu sa rezultatom 32:29.

Tijekom treće dionice događa se preokret, Slovenci podižu agresivnost u obrani i rade uzastopnu seriju koševa 0:12. Četvrti dio susreta sa tricom Mateja Jukića donosi prvi put izjednačenje 50:50, no domaćini su se vratili u igru i zaustavili goste da postignu više od 7 poena u posljednjoj četvrtini, a kraj utakmice donio je Hrvatskoj drugu pobjedu na Prvom memorijalnom turniru “Krešimir Ćosić”.

U redovima pobjedničke ekipe istaknuo se Borna Katanović sa 13 poena i 8 skokova, a dvoznamenkasti su bili i Matej Jukić i Tonko Škugor sa 10 poena, dok su gostima najviše poena donijeli Hribar Val sa 12 poena, Morano Mark Mahmutovič sa 11 poena te Lapajne Lovro sa 10 poena i 13 skokova.