U20 reprezentacija u Šibeniku krenula sa dvije pobjede, pali su Češka i Crna Gora

Jeronimo Šarin i njegovi momci su odlično otvorili turnir u Šibeniku.

U Draženovom gradu danas je startao turnir U20 reprezentacija organiziran upravo u sjećanje na košarkaškog Mozarta, točno 30 godina nakon strahovite nesreće.

Hrvatska mlada reprezentacija je odlično otvorila turnir pobjedom nad reprezentacijom Češke sa 105:85 (30-30, 25-18, 26-21, 24-15).

Prva je četvrtina protekla u izjednačnom tonu s velikim brojem koševa i nešto slabijim obranama (30-30), no Hrvatska je u drugoj četvrtini stekla prednost koju je do kraja utakmice samo povećavala, da bi završila s ugodnih +20 poena razlike.

U hrvatskim redovima čak je šest igrača izbprilo dvoznamenkaste brojke, a baš su se svi upisali u strijelce. Najefikasniji bio je Mihael Kos s 15 poena, 5 skokova i dvije ukradene lopte. Duje Brala i Vice Zanki su dodali po 13 poena, Stellan Rajaofera 12 uz 4 asistencije, Andrej Matić je ubacio 11 poena, a Luka Skorić 10.

Najbolji u češkoj reprezentaciji bio je Ondrej Hustak sa 16 poena i 10 skokova.

U prvoj odigranoj utakmici Crna Gora je bila bolja od Kanade s 83:81.

U četvrtak je Hrvatska odigrala svoju drugu utakmicu i upisala pobjedu protiv Crne Gore sa 72:67 (30-19, 11-15, 18-9, 13-24).

Izabranici Jeronima Šarina ušli su samopouzdano u utakmicu i već sredinom prve četvrtine stekli dvoznamenkastu prednost (15-5), da bi prvu dionicu završili s velikih 30 poena u zapisniku. Vodstvo su, u većoj ili manjoj mjeri, održavali tijekom cijele utakmice, sve do posljednje četvrtine kada reprezentacija Crne Gore u dva navrata hvata priključak i kratkoročno preuzima vodstvo (60-61 i 63-64). Ipak, hrvatski su reprezentativci mini-krizu uspješno prebrodili i slobodnim bacanjima kapetana Stellana Rajaofere priveli utakmicu kraju pri 72:67.

Glavni trener reprezentacije Jeronimo Šarin javio se odmah po odigranom susretu: “Vrlo teška utakmica koja je došla nakon samo četiri dana priprema i jučerašnje utakmice s Češkom. Izgledali smo sasvim solidno u prve tri četvrtine, međutim u posljednjoj četvrtini bilo je puno promašenih slobodnih bacanja, puno grešaka i doveli smo utakmicu u pitanje. Na kraju smo upisali pobjedu protiv Crne Gore koja je prošle godine bila treća u Europi. Bez obzira na neke loše minute, ova je pobjeda vrlo bitna zbog stvaranja pobjedničkog mentaliteta, a još je bitnije da su svi igrači dobili priliku. Tako ćemo nastaviti i sutra i pokušati pobijediti Kanadu.”