U20 reprezentaciji dva pripremna poraza od Slovenije, no izbornik Vulić zadovoljan prikazanim

Muška U20 reprezentacija je počela sa odigravanjem pripremnih utakmica.

Muška U20 reprezentacija Hrvatske odigrala je dvije pripremne utakmice sa Slovenijom u sklopu priprema za Europsko prvenstvo koje će se od 13. do 21. srpnja 2024. odigrati u Rumunjskoj.

U obje utakmice Slovencu su slavili i to 77-62 i 63-60. U prvom susretu nakon izjednačenog prvog poluvremena Slovenija je put prema pobjedi prokrčili u trećoj četvrtini, a Hrvatska se do kraja nije uspjela vratiti u igru. U redovima Hrvatske Ivan Bogdanović je postigao 18 poena, Toni Bilić 11, a Niko Šare.

Druga je utakmica donijela više neizvjesnosti. Nakon dominacije Hrvatske u prvom poluvremenu (30-23), uslijedio je pad u trećoj četvrtini na kraju koje je rezultat bio 41-47 za Slovence, no za razliku od prvog ogleda igrači Jakše Vulića nisu ‘propali’ već su u uzbudljivoj završnici izgubili na jedan posjed lopte (63-60). Ovoga puta prednjačili su Niko Šare s 15, Marino Dubravčić i Ivan Bogdanović s 10 poena, Antonio Klepo s 8 i Vice Zanki sa 7 poena.

‘Dvije utakmice s U20 reprezentacijom Slovenije su iza nas i unatoč porazima mogu reći da sam zadovoljan s onim što su momci pokazali. Drugu utakmicu smo odigrali puno bolje i tu smo poraženi u egal završnici. Opterećeni otkazima i nekim ozljedama igrali smo s nešto kraćom rotacijom nego smo to planirali, pokazalo se da smo inferiorni u smislu fizičke snage i igračkog iskustva. S druge strane obrambene reakcije su bile jako dobre, dobra kontrola skoka i igra s puno tranzicije je nešto što bi trebalo predstavljati forte ove selekcije. Vjerojatno ćemo malo patiti u rezultatskom smislu u ovom pripremnom periodu, ali utakmice protiv jačih momčadi, kao što je Francuska, naš sljedeći protivnik, bi nam trebale omogućiti da na prvenstvo B divizije dođemo potpuno spremni za iskušenja koja nas tamo očekuju’, rekao je trener Vulić.

Sljedeći ogledi su 21. i 22. lipnja u francuskom Vichyju, dok se 29. i 30. lipnja igraju utakmice u Udinama s talijanskim domaćinima. Posljednje test utakmice bit će 4. i 5. srpnja sa srpskom reprezentacijom u Zagrebu, a zatim slijedi Europsko prvenstvo.