Utakmica sezone u Denveru, fantastični Lillard ubacio 55 poena i 12 trica, Lakersi na -30 kod Sunsa

Odličnu petu utakmicu u Denveru su odigrali Nuggetsi i Blazersi, a slavio je domaćin, unatoč fantastičnoj utakmici Damiana Lillarda.

Poslastica u Denveru otišla je u dva produžetka, zahvaljujući fantastičnom Damianu Lillardu, koji je dva puta zabijao za odlazak u produžetak. Ipak, u drugom se bolje snašao Denver i na kraju upisao pobjedu, koja mu je donijela vodstvo u seriji 3:2, slijedeća se igra u Portlandu. Lillard je utakmicu završio sa nestvarnih 55 poena, od čega je trice šutirao 12/17 i postavio rekord play-offa, a ukupan šut mu je bio 17/24. Dodao je 10 asistencija i 6 skokova te čak 3 blokade i unatoč porazu bio igrač večeri. Nuggetse je predvodio ponovno odlični Nikola Jokić, koji je utakmicu završio sa 38 poena, 11 skokova i 9 asistencija, Monte Morris je dodao 28, a Michael Porter Jr. 26.

DENVER-PORTLAND 147:140 (2 produžetka)3:2

LAKERSI NEMOĆNI U PHOENIXU BEZ DAVISA

Phoenix je došao do treće pobjede nad Lakersima, koji su pružili očajnu partiju bez Anthonya Davisa, tome svjedoči i mizernih 10 ubačenih poena u drugoj četvrtini. Sunsi su već na poluvremenu imali +30 i bilo je odmah jasno da će stići do treće pobjede u seriji, a ostatak utakmice je bio lišen bilo kakve neizvjesnosti.

Devin Booker je bio prvi strijelac pobjednika sa 30 poena, a naš Dario Šarić je dobio priliku u posljednoj četvrtini i ubacio 5 poena, uhvatio 1 skok i podijelio 2 asista.

Lebron James je sa 24 poena bio najraspoloženiji kod Lakersa.

PHOENIX-LA LAKERS 115:853:2

BROOKLYN SA 4:1 PROŠAO CELTICSE

Netsi su ponovno na krilima svog udarnog trojca došli do nove, četvrte, pobjede u seriji protiv Bostona i plasirali se u polufinale Istoka. Imala je momčad Stevea Nasha vodstvo od početka utakmice, kontrolirala igru i rezultat do kraja utakmice i bez previše problema došla do pobjede.

James Harden je ovoga puta bio prvi strijelac sa 34 poena, Kyrie Irving je dodao 25, a Kevin Durant 24.

Jayson Tatum je i posljednji puta ove sezone predvodio svoju momčad po poenima sa 32 ubačaja.

BROOKLYN-BOSTON 123:1094:1