Utakmicu sa čak 64 prekršaja, Škrljevo je riješilo tricama Pilepića i Barnjaka

Nevjerojatno velik broj dosuđenih prekršaja dugo nismo vidjeli na našim terenima.

HT Premijer liga, 21.kolo:

Adria Oil Škrljevo-Vrijednosnice Osijek 95:87 (15:27, 29:13, 19:25, 32:19)

(Robertson 20, Pilepić 19 / Lisica 21, Lakić 14, Porobić 14)

Osječani su u goste Škrljevu došli sa povratnicima u sastav, kapetanom Robertom Kujundžićem, a vratio se i Pavao Paić pa je petorka bila ponovno u punom sastavu. I odlično su gosti otvorili susret, poveli i držali vodstvo čitavu četvrtinu, uz prilično puno grešaka domaćih igrača i puno propuha u obrani, što je na kraju rezultiralo sa +12 za momčad Stipe Šarlije. Prilično se razljutio domaći trener Damir Rajković na reakcije svojih igrača pa je odmah po ulasku u drugu četvrinu, Škrljevo podiglo agresivnost, zaigralo neku vrstu presinga, i poeni su se samo nizali, dok su se gosti u takvom ritmu definitivno pogubili. Domaćin je uspio dvije minute prija kraja četvrtine stići do izjednačenja, a onda i povesti i na poluvremenu je semafor pokazivao rezultat 44:40 za Škrljevo.

Gosti su ponovno bolje ušli u četvrtinu od domaćih, koji su danas imali nekoliko neshvatljivih grešaka pa je ekipa iz Osijeka sve kažnjavala i ponovno preuzela vodstvo. Lisica i Paić su u tom periodu držali svoju momčad u povoljnoj situaciji sve do kraja treće četvrtine i na zadnji mali odmor otišlo se vodstvom Vrijednosnica 63:66.

Za svega 90 sekundi četvrte četvrtine domaći su serijom 7:0 ponovno prešli u vodstvo (70:66). Nakon nekoliko izmjena vodstava u posljednjim minutama, gosti su nakon trice Filipovića došli na -2, onda je isti grač promašio dva bacanja za moguće izjednačenje i onda je stigla kazna, dvije trice zabili su Pilepić i Barnjak i Škrljevo je otišlo na +8, u 38.minuti. Na kraju se to pokazalo kao ključan trenutak utakmice i domaćin je stigao do nove pobjede, konačnim rezultatom

Najviše poena kod domaćih zabio je Arkim Robertson sa 20 poena, dok je Fran Pilepić zabio 19.

Goste je predvodio Šime Lisica sa 21 poenom, dok su po 14 dodali Arijan Lakić te Vito Porobić.

Inače do sada nismo komentirali suđenje u niti jednoj utakmici, no danas je na kraju, ali i kroz utakmicu ostao dojam da je polovica dosuđenih prekršaja, a njih je bilo čak 64, bilo nepostojeće. Sedam je igrača napustilo parket sa 5 prekršaja. No, sudačka trojka Kruljac, Gracin i Anzulović nisu dijelili to mišljenje. Utakmica inače traje 40 minuta pa prosudite, vi koji niste gledali, kako je to izgledalo…