Važna pobjeda Cedevite

Košarkaši Cedevite došli su do vrijedne pobjede u 7.kolu Eurocupu, na gostovanju kod Albe u Berlinu.

EUROCUP, 7.kolo:

Alba Berlin-Cedevita 102:109 (11:32,27:29,25:18,39:30)

(Mattisseck 16, Giedraitis 16, Giffey 15/Cobbs 20, Benite 18, Pullen 15,Bell 14)

Cedevita je odigrala maestralnu prvu četvrtinu, u kojoj je već ubacila 5 trica, da bi semafor nakon deset uvodnih minuta igre pokazivao rezultat 11:32 u korist našeg prvaka. Alba je izgledala neprepoznatljivo, dok su Vitamini pogađali iz svih pozicija, a ista igra se nastavila i u drugoj četvrtini do konačnih i velikih 38:61 za Cedevitu na poluvremenu. Jednostavno sjajnu igru pružili su igrači Slavena Rimca, a posebno su bili raspoloženi u šutu za tri poena. Prve poene za Cedevitu je postigao i Marko Banić.

U trećoj četvrtini Alba se malo probudila, no Rimčevi momci ipak nisu popuštali i držali su razliku dovoljno veliku da u zadnjih deset minuta uđu bez stresa. Vrući šuteri Cedevite bili su Pullen, Benite i Cobbs i upravo su oni dalekometnim šutevima Cedeviti priuštili visoko vodstvo te nisu dopustili domaćim igračima da se razigraju pa je tako prednost Vitamina bila konstantno desetak razlike i više. Kada bi se Alba primakla bliže, netko bi stavio tricu i bilo je jasno da je pobjeda Cedevite jedina opcija u ovoj utakmici. Na kraju u utakmici slabijih obrana i odličnih napada, Cedevita je došla do vrijedne pobjede i omjera 4-3. Sa 12 trica su istorpedirali domaćina.

Četvorka Cobbs, Benite, Pullen i Bell su bili najbolji kod Cedevite, ali svakako treba izdvojiti sve igrače koji su igrali, jer su svi dali doprinos ovoj vrijednoj pobjedi.