Važna pobjeda Furnira, koji je u drugom poluvremenu slomio Goricu

Važnu pobjedu pred kraj drugog dijela sezone upisali su košarkaši Furnira.

Gorica je pala u Dubravi, a velike zasluge za to imaju igrači Furnira, koji su gostima u trećoj četvrtini dozvolili samo 8 poena i tu je bio ključ njihove velike pobjede.

Prvo je poluvrijeme proteklo u neizvjesnom nadmetanju, u jednoj prilično tvrdoj utakmici na mali broj poena. Dubravaši su imali minimalno vodstvo nakon prvih dvadeset minuta, 33:31 i bilo je jasno da će nijanse danas u njihovoj dvorani odlučiti pobjednika.

Furnir je treću četvrtinu odradio obrambeno odlično, dozvolili su gostima samo osam poena u deset minuta i goste ostavili u dvoznamenkastom zaostatku. Gorica jednostavno nije imala ideje u napadu, a ni obrana nije funkcionirala u tom periodu najbolje i Furnir si je tu gradio ključnu prednost. Najvišu razliku imao je Furnir u 27.minuti, 48:35.

Nakon trice Matea Vidovića, najboljeg igrača utakmice, u 33.minuti, Furnir je imao tada najviših 61:45. Gorica se mini serijom od 6:0 malo vratila u utakmicu, ali isti igrač je novom tricom odveo Furnir na 66:51, na 2:41 do kraja, što je riješilo sve dvojbe oko pobjednika.

Mateo Vidović je bio prvo ime utakmice sa 24 poena, 4 skoka i 4 asistencije, Lovro Mandalinić je ubacio 12, a Kenan Karahodžić 11.

Kod gostiju, koji su i danas imali samo sedam igrača u rotaciji (Sokol 5 minuta, Miloloža 1, Batur nije ulazio), najviše poena ubacio je Mate Kalajžić i to 14, dok je Ante Mašić ubacio 11.