Veliki Nole doktorski u 3 sata uzeo 3 seta i US Open!

Fantastično finale fantastičnog US Opena 2018. godine gledali smo na Arthur Asheu u režiji Novaka Đokovića Juana Martina Del Potra. Nakon 3 sata i 16 minuta borbe Nole je uzeo svoj 14.-ti Grand Slam naslov te se izjednačio s velikim Peteom Samprasom.

Drugi je to Đokovićev veliki trijumf ove godine uz Wimbledon i ako dosada nismo, sada sa sigurnošću možemo reći da se potpuno vratio i ponovno izgleda dominantno i nepobjedivo. Nikakvih šansi nije imao argentinski tenisač u prvom setu nakon breaka, a ključan gem se odigrao kod rezultata 4:3 u drugom setu  kada je Đoković spasio mnoge prilike za obrat te odveo set prema tie-breaku kojeg uzima sa 7:4. Novi break Novaka u trećem setu, ali ponovno se kao i u drugom setu vraća Delpo. Ipak, Nole uzima još jedan break kojeg ne ispušta te smashem završava dvoboj koji rezultatski izgleda kao uvjerljiva pobjeda, no bila je to prava muška borba.

Del Potro je dao sve, ali jednostavno Đoković je bio bolji i zasluženo uzeo titulu i treće mjesto na ATP ljestvici dok je Juan Martin jedno mjesto ispod. Emocije su preplavile Del Potra nakon meča koji je svoj jedini dosadašnji Grand Slam naslov uzeo upravo u New Yorku prije devet godina. Ovaj je 30-godišnjak otada mnogo propatio, vraćao se nekoliko puta nakon teških ozljeda i svaki puta se vratio u sami svjetski vrh dokazavši da je rođeni prvak i veliki radnik.

Što se tenisa tiče sada slijede polufinala Davis Cupa (Hrvatska-SAD, Francuska-Španjolska), a do kraja sezone su ostala dva Mastersa 1000 i završni turnir najbolje osmorice u Londonu koji će ove godine biti možda i najjači ikad, ali o tome kada dođe vrijeme.