Veljačić sa zvukom sirene donio pobjedu Splitu u neviđenoj drami!

Druga ABA liga, 20. kolo

Lovćen 1947 – Split 63:65 (36:35)

Lelić 17 / Kalajžić 17

20. kolo Druge ABA lige susretom u Cetinju otvorili su domaći Lovćen i KK Split, jedini hrvatski predstavnik u drugom razredu regionalne košarke. I dok je Split već ostao bez šansi za prolazak u doigravanje, domaćini su uoči ove utakmice imali još teoretske šanse za ušuljati se među četiri najbolje momčadi lige. Obje su momčadi u utakmicu ušle oslabljene ozljedama te se igralo u pomalo revijalnom tonu.

Utakmica je otvorena s popriličnim brojem promašaja s obje strane, a nakon što je Split poveo s 11:15 Lovćen radi strašnu seriju od 13:0 za vodstvo na kraju prve četvrtine. Tricom Lelića Lovćen bježi na ranih +12 početkom druge dionice. Ipak, momci Vladimira Anzulovića uspjeli su se vratiti u susret te na odmor otišli s minimalnim zaostatkom (36:35).

Domaća momčad bolje otvara nastavak serijom 7:0 te tjera Anzulovića na minutu odmora. Nakon timeouta Split se vraća u igru te se ostatak utakmice igra u neprestanom egalu i neizvjesnosti.U posljednjoj minuti kod rezultata 60:62 Cobbins blokira Popovića. S druge strane Lelić blokira Splitovog Amerikanca, a Đukanović u posljednjem napadu Lovćena zabija za 63:62 sekundu prije kraja. Kada je izgledalo da je sve izgubljeno Mauro Veljačić pogađa nevjerojatnu tricu sa zvukom sirene za veliku pobjedu Splita!