Bucksi su poveli protiv Bostona 3:1 u seriji i došli nadomak prolaska u finale Istočne konferencije, dok je Houston izjednačio na 2:2 protiv Warriorsa.

Antetokounmpo je postigao 17 od svojih 39 u zadnjoj četvrtini, kada se lomila utakmica i kad je bilo najpotrebnije, šutirao je 15/22 na utakmici, a pridodali su mu se Middleton i Bledsoe svaki sa po 13 poena, što je bilo dovoljno za veliku prednost u seriji. Kod Bostona Irving najbolji s 23 poena, 6 skokova i 10 asistencija, Al Horford je dodao 20 poena, 6 skokova i 5 asistencija.

Houston Rocketsi su predvođeni ponovno odličnim Jamesom Hardenom na svom parketu pobijedili aktualne prvake i došli do 2:2. Rocketsi su ključnu prednost napravili početkom drugog poluvremena, kada su pobjegli na +17 i to čuvali do kraja utakmice, no uporni gosti su preko Stepha Currya smanjili na 110:108, no onda su dvije trice promašili i darivali pobjedu domaćinu. Harden najbolji kod domaćih s 38 poena i 10 skokova, kod gostiju Durant 34 poena, Curry 30.