Milwaukee Bucksi su se plasirali u finale Istočne konferencije nakon 18 godina, nakon što su u petoj utakmici bili bolji od Bostona, dok su aktualni prvaci poveli 3:2 protiv Houstona.

Giannis Antetokounmpo ponovno je bio najbolji u redovima pobjedniče ekipe s 20 poena, 8 skokova i 8 asistencija, Khris Middleton je dodao 19 poena, 8 skokova i 5 asista. Kod poraženih, koji su se prilično raspali u ovoj seriji Kyrie Irving 15 poena. Domaći su većim dijelom utakmice imali dvoznamenkastu prednost, na kraju još jedno uvjerljivo slavlje od 25 razlike i konačnih 4:1 u seriji.

Aktualni prvaci Golden State poveli su 3:2 protiv Rocketsa u jednoj zanimljivoj utakmici, sa dosta preokreta. Nakon što su prvu četvrtinu dobili domaćini uvjerljivo 31:17, u drugoj se Houston malo pribrao i uspio izvući neriješeni rezultat i na poluvrijeme se otišlo sa +14 za Warriorse. U trećoj je Houston sve vratio na početak i u zadnju četvrtinu se ušlo sa neriješenim rezultatom. Ipak, Durant i društvo su u zadnjoj četvrtini uspjeli ostvariti prednost sredinom iste i u završnicu ući mirno. Ipak, Harden je tricom 18 sekundi prije kraja smanjio na 102:99, da bi Klay Thompson ubacio dvicu za 104:99, što je bio i konačan rezultat.

Upravo je Thompson s 27 poena bio najbolji kod Golden Statea, Curry je dodao 25. Kod Houstona Harden s 31 poenom najbolji, Gordon je dodao 19.