Odlična prva utakmica finalne serije Istočne konferencije, u kojoj je Milwaukee odličnom zadnjom četvrtinom(32:17) pobjedio Raptorse.

Milwaukee je odlično otvorio utakmicu, poveo 8:3, no onda je uslijedio uragan Toronta koji je za samo nekoliko minuta silovitim i učinkovitim napadima napravio nevjerojatnu seriju 16:0  i prešao u vodstvo koje je držao do kraja četvrtine. Imali su vodstvo i na ulasku u drugu četvrtinu, predvođeni odličnim Leonardom, no ključ svega bila je odlična obrana na Giannisu Antetokounmpou, kojeg su zatvarala ponekad i četiri igrača. Tim receptom Toronto je na poluvremenu imao prednost 59:51, u jednom izrazito efikasnom poluvremenu. Giannis je do poluvremena skupio 13 poena, dok je Leonard kod Toronta upisao 15 poena.

Drugo poluvrijeme su Bucksi otvorili odlično, predvođeni probuđenim Ericom Bledsoeom te mni serijom 7:0 došli na minimalan zaostatak, no onda se kod Toronta razigrao Lowry, pridodao se Leonard i brzom serijom 10:0, Toronto je pobjegao na +10, što je održao do kraja četvrtine, a Pascal Siakam je tricom sa zvukom sirene potvrdio trenutnu dominaciju svoje momčadi. Bucksi su do početka zadnje četvrtine očajno šutirali za tri poena, ali onda se ukazao Brook Lopez i sa dvije trice vratio svoju momčad u utakmicu, da Mirotić slobodnim bacanjima Bucksima donio prvu prednost nakon dugo vremena, ali Lowry ju je tricom brzo poništio. Krenula je tada prava drama, vodstva su se izmjenjivala kao na traci, Toronto je u utakmici držao odlični Lowry svojim tricama, dok se pred kraj kod Bucksa probudio Antetokounmpo, a dvije minute prije kraja kod vodstva Toronta 100:99 ukazao se ponovno Lopez i sa dvicom i dalekometnom tricom vratio prednost Bucksima 104:100, na 1:51 prije kraja. Lowry i Green promašili su svoje šuteve za tri poena, Bledsoe realizirao nakon toga oba bacanja za 106:100, što se pokazao kao nedostižna prednost za Toronto.

Brook Lopez se sa 29 poena pokazao kao ključni čovjek, njegove trice dovele su do preokreta, Antetokounmpo se zaustavio na 24 poena.

Kod Toronta Kawhi Leonard s 31 poenom i Kyle Lowry s 30(trice 7/9) najbolji pojedinci.