Lakersi su do druge pobjede stigli tricom sa zvukom sirene.

Lakersi i Denver su noćas odigrali drugu utakmicu finala Zapada, u kojoj su Lakersi stigli do druge pobjede. Imali su igrači Franka Vogela vodstvo gotovo tijekom cijele utakmice, no Denver se probudio u drugom poluvremenu, iako je u trećoj imao zaostatak od 16 poena.

U posljednjoj četvrtini, Lakersi su imali 100:92, na dvije i pol minute do kraja, a onda se razbudio Nikola Jokić, koji je sam odradio seriju 9:0 i doveo Denver u vodstvo. Ušao je Denver u posljednjih 20 sekundi sa vodstvom 103:102, a Lakersi su prvo promašili šut, uhvatili loptu u napadu te ponovno šutirali, no Murray je blokirao šut Greena i lopta je završila van terena, a ostale su samo dvije sekunde.

Loptu je, na iznenađenje svih, na trici primio Anthony Davis i sa zvukom sirene pogodio tricu za veliko slavlje Lakersa!

Upravo je Davis bio prvo ime pobjednika sa 31 poenom i 9 skokova, dok je Lebron James upisao 26 poena, uz 11 skokova i 4 asista.

Kod Nuggetsa, Nikola Jokić prvo ime sa 30 poena, 6 skokova i 9 asista, dok je Jamal Murray postigao 25 poena, uhvatio 6 skokova i podijelio 4 asista.