Dva totalno različita poluvremena su odigrana u drugoj utakmici finala. Toronto je briljirao u prvom, a onda nestao u drugom i izgubio utakmicu.

NBA FINALE, 2.utakmica:

Toronto-Golden State 104:109 (27:26,32:28,21:34,24:21)

(Leonard 34, VanVleet 17/ Thompson 25, Curry 23)

Odlično prvo poluvrijeme za Raptorse, koji su pokazali puno više energije od aktualnih prvaka. Kawhi Leonard je bio najbolji kod Toronta sa 16 poena nakon dvije četvrtine, no imao je odličnu podršku u suigračima, koji su posebno bili raspoloženi u napadu, čemu svjedoči čak 59 poena u prvom poluvremenu. Warriorsima je kronično nedostajao neraspoloženi Steph Curry, koji je prve poene iz igre zabio tek tri minute prije kraja poluvremena, ali je onda ušao u seriju i vrlo brzo došao do 14 poena, no ipak je domaća momčad na poluvremenu imala 59:54.

Sve dobro iz prvog poluvremena domaća je momčad prosula u uvodnim minutama drugog poluvremena. Nevjerojatno lošom obranom dozvolili su Warriorsima seriju 9:0 i gubitak prednosti. Nekoliko su puta ostavljali gostujuće igrače same u reketu, što su gosti iskorištavali i poveli 68:59, nakon odlične serije 23:2, koja je uključivala i zadnje minute prvog poluvremena. Držali su isti ritam gosti do kraja treće i ušli u zadnjih deset minuta sa vodstvom 88:80. Živnuo je malo Toronto na ulasku u zadnju četvrtinu, tricama Greena i Lowrya vratili su se rezultatski, no onda ih je sa dvije trice pokopao Quinn Cook i vratio svojoj momčadi prednost od 10 razlike. Ozlijedio se tada Thompson kod Warriorsa i tu je Toronto krenuo tražiti svoju šansu za povratak. Ipak, previše toga su promašivali Raptorsi u napadu, praktički čiste šuteve koje su uredno zabijali u prvom dijelu sada jednostavno nisu mogli pogoditi i gosti su konstantno držali desetak poena prednosti. Stao je Leonard, stao je i Toronto i u takvim uvjetima ništa drugo osim poraza za Toronto nije ni bilo u pitanju. Uspjeli su u zadnjoj minuti tricom Greena tek malo smanjiti zaostatak 104:106, no Igoudala je na drugoj strani pogodio tricu za kraj priče.

Kawhi Leonard bio je prvo ime Toronta s 34 poena i 14 skokova, no uz loš šut 8/20, dok je Fred VanVleet dodao 17 poena.

Kod GSW-a prvi strijelac Klay Thompson s 25 poena, Curry je dodao 23. Draymond Green je bio blizu triple-doublea, s 17 poena, 10 skokova i 9 asistencija.