San Antonio Spursi, Sixers i Golden State su bez previše problema došli do drugih pobjeda i vodstva u seriji od 2:1 nad svojim protivnicima.

Phila je prošla aferu “mobitel” uspješno, a izgleda da su iz nje dosta toga naučili pa se u drugoj utakmici za redom lako obračunavaju sa Netsima. Ovoga puta u gostima su zabili čak 131 poen i to bez Joela Embiida, koji nije igrao zbog ozljede, a odlično ga je nadomjestio Ben Simmons s 31 poenom, 4 skoka, 3 blokade i 9 asistencija. Uz njega odličan je bio Tobias Harris s 29 poena i 16 skokova, a trice je šutirao 6/6.

Spursi su odigrali protiv Denvera jednu neizvjesnu utakmicu sve do zadnje četvrtine, u kojoj su Spursi odmah na početku napravili seriju 12:2 i s njom praktički riješili utakmicu te ju mirno priveli kraju, za vodstvo u seriji 2:1. Derrick White je odigrao odličnu utakmicu već u prvom poluvremenu kada je skupio 26 poena, a do kraja se zaustavio na 36 i pridodao 5 skokova i 5 asista. DeMar Rozan je bio njihovo drugo ime s 25 poena, dok su goste predvodili Nikola Jokić s 22 poena, 8 asistencija i 7 skokova te Malik Beasley s 20 poena i 9 asistencija.

Prvaci Warriorsi su sa oprezom otputovali u Los Angeles na noge Clippersima, koji su ih iznenadili neviđenim preokretom u drugoj utakmici. Tome i svjedoči čak 73 postignuta poena u prvom poluvremenu pa je bilo jasno u kojem smjeru će ići utakmica. Čak 33 razlike imali su prvaci na ulasku u zadnju četvrtinu pa je oprez nastupio odmah, što se osjetilo do samog kraja utakmice, ali domaća momčad ovoga puta nije imala nikakve šanse za preokretom. Kevin Durant je bio prvo ime kod Golden Statea s 38 poena, 4 skoka i 7 asistencija, Steph Curry je dodao 21 poen za 20 minuta. Kod domaćih prvo ime pomalo neočekivano Ivica Zubac s 18 poena i 15 skokova, koji je većinu svojih poena zabio u zadnjoj četvrtini. Lou Williams drugi najbolji s 16 poena.