Vildoza dao, Vildoza uzeo: Cibona propustila ispiti Cedevitu do kraja

Cibona je u posljednjoj četvrtini imala +9, ali to nije uspjela sačuvati u završnici utakmice i sama sebe odvela u poraz.

Cibona je dobro odradila prvo poluvrijeme, a još bi za njih rezultatski to bolje izgledalo da nije bilo očajnog šuta sa linije slobodnih bacanja. U prvom dijelu šutirali su 3/11 slobodna bacanja, što je uvelike utjecalo na rezultat. Tako je i čak 8 napadačkih skokova ostalo neiskorišteno do kraja. Što se tiče same igre, njom je danas većim dijelom dirigirao Jose Vildoza, na kojem se vidio dugi period izostanka, iako igra nije previše patila, ali mogle su neke njegove reakcije ipak biti racionalnije. Cibonu su u napadu držali centri, Danko Branković je ubacio 11, Nathan Reuvers poen manje, dakle 10, u prvom poluvremenu, u kojem niti jedna ekipa nije uspjela steći neku značajniju prednost. Gosti su imali u svojim redovima raspoloženog Edu Murića, koji je ubacio tri trice u prvom poluvremenu i držao goste ravnopravnima. Redoviti Cibonin killer, Jacob Pullen, nije bio previše raspoložen i završio je poluvrijeme sa samo 4 poena. Cibona je na kraju prve četvrtine imala +3, gosti iz Ljubljane to su anulirali u drugoj, istom razlikom i na veliki odmor se otišlo sa čistim x-om, 40:40.

Cedevita je odlično otvorila drugo poluvrijeme, pogotovo su dominantni bili u napadačkom skoku, gdje su uhvatili čak 6 lopti i za nešto manje od pet minuta, pobjegli Ciboni na +8. I kada se činilo da Cibona gubi konce, ukazao se Vildoza i sa 8 vezanih poena, od čega dvije dalekometne trice, vratio Cibonu u život. Nakon koš faula Brankovića, Cibona je povela 58:56, Cedevita poravnala bacanjima, a onda je Gegić zavukao tricu sa ossm metara u posljednjim sekundama za 61:58.

Vildoza je i u posljednjoj četvrtini nastavio sa svojom dobrom igrom pa je Cibona nakon tri i pol minute imala obećavajućih +9 (73:64). Ipak, ukazao se kod gostiju tada Jaka Blažič i sa dvije trice ponovno uveo utakmicu u neizvjesne vode. Cedevita se prije toga činila kao momčad na konopcima, no krenula je tim tricama njihova serija povratka pa su vrlo brzo stigli na 75:73, a onda je Blažič ubacio još jednu tricu za njihovo vodstvo 75:76. Gegić i Branković su poentirali tada za novih +3 Cibone, a onda su Gnjidić i Branković radili prekršaje nakon individualnih grešaka, a Blažić i Ferrell ponovno doveli Cedevitu u vodstvo 79:80. Ciboni je ostala 21 sekunda za posljednji napad, a nakon što je Pullen nogom zaustavio jedan pokušaj dodavanja, lopta je bila sa strane za Cibonu. Vildoza je pak loše dodao, Auguste točnije presjekao dodavanje i zakucao Cedevitinu pobjedu 79:82.

Danko Branković je sa 20 poena i 9 skokova bio najučinkovitiji Cibonin igrač, Amar Gegić je dodao 15 poena, a Jose Vildoza na kraju 14.

Kod Cedevite, Jaka Blažič prvo ime sa 19 poena, dok je Zach Auguste ubacio 15.