Vrijednosnice tek nakon produžetka do pobjede nad Hermesom

Utakmicu su obilježili svojim učincima Svoboda i Buljević, a sretniji je bio Buljević na kraju.

HT Premijer liga, 13.kolo:

Hermes Analitica-Vrijednosnice Osijek 90:95 0T(27:25, 15:12, 24:19, 18:28, 6:11)

(Svoboda 34, Rajić 20 / Buljević 31, Jordano 17)

Osječani su u Zagreb došli kao favoriti, dok je domaćin žarko želio pobjedom zaključiti godinu, kako bi koliko toliko popravio loš dojam u dosadašnjem dijelu sezone. I dobro je krenulo za njih, iako su gosti imali vodstvo sve do sredine prve četvrtine, no domaća je ekipa preko Kordića i Svobode prešla u vodstvo koje nije ispustila do kraja poluvremena i pred gostima je bio težak zadatak da nadoknade minus, pogotovo jer su imali prilično loš postotak šuta u prvom poluvremenu.

Ipak dobre stvari za goste su se počele događati početkom drugog poluvremena, kada su u 24. minuti tricom Jordana poveli 51:52. No, uslijedilo je onda pad u njihovoj igri, nisu postigli poen pune četiri minute, dok se domaćin razigrao, napravio seriju 10:0 i otišao na 61:52, u 28. minuti. Osječani su u drugom dijelu igrali bez Andrije Ćorića, svog najboljeg igrača, zbog lakše ozljede. Hermes je do kraja treće četvrtine povećao svoje vodstvo na 66:56. Gosti su se probudili na početku zadnje četvrtine i serijom 4:12 došli na samo -3 u 34. minuti. Uspjeli su gosti preko Buljevića i Jordana doći i do vodstva, no Hermes je preko Rajića postigao zadnje poene i izborio produžetak.

U dodatnih pet minuta, bolje su se snašli igrači Vrijednosnica i godinu zaključili pobjedom.

Fantastične utakmice su odigrali Ivan Svoboda iz Hermesa koji je završio utakmicu sa 34 poena, dok je Lovro Buljević kod gostiju postigao 31 poen, uz odličan šut 12/14, kojima je dodao 8 skokova i 4 asistencije, dovoljno za valorizaciju čak 44.