Vrijednosnice pobjedom preskočile Puntamiku, konačna odluka u posljednjem kolu

Brokeri su u zanimljivoj utakmici uspjeli doći do važne pobjede.

Utakmica koja im je život značila, Vrijednosnice su odradile na najbolji način, pobjedom nad Puntamikom.

Osječani du bolje ušli u utakmicu, držali vodstvo do kraja prve četvrtine, a onda su gosti u drugoj četvrtini imali malu dominaciju u igri, dozvolivši domaćim igračima da ubace samo 13 poena i na veliki se odmor otišlo vodstvom momčadi iz Zadra, 35:38.

Dobar ulazak u drugo poluvrijeme, Brokerima je donio povratak vodstva, ali i ono najbitnije, kontrolu nad igrom, iako su gosti iz Zadra konstantno prijetili i nisu dozvolili da se domaćin previše razmaše. Ulazak u posljednjih deset minuta donio je domaćinu +5, no tada je tek krenuo velik pritisak na obje momčadi.

Roko Jurlina je svoje najiskusnije vedete držao maksimalno u igri pa su tako Petar Marić i Dino Palčić igrali svih četrdeset minuta, što se u završnici utakmice osjetilo u vidu umora. U neizvjesnoj završnici, Puntamika je tricom Palčića došla na samo 67:64, minutu do kraja, no ušavši u bonus, bili su primorani na brze prekršaje, a domaći su se igrači sa linije slobodnih bacanja dobro snalazili. Na 71:67, Prskalo je za goste promašio tricu koja bi ih vratila u život, a Topolović je sa dva bacanja zaključio utakmicu.

Momčadi su se sad izjednačile bodovno, s tim da su zamijenili mjesta na tablici pa su sada Brokeri na 11.mjestu, a konačnu odluku donijet će posljednje kolo, u kojem Vrijednosnice gostuju kod Škrljeva, a Puntamika je domaćin Alkaru.

U slučaju istog broja bodova, iz lige će ispasti Puntamika jer je u četiri međusobna susreta sa Brokerima upisali tri poraza.

Kuany je za domaće ubacio 21 poen, a Topolović 13.

Kod poraženih prvi strijelac Palčić sa 23 poena.