Vrijednosnice teško kroz Zadar, ali Final-eight je tu!

Domaći Entuzijasti su pružili odličan otpor premijerligašu Vrijednosnicama.

Osmina finala Kupa Krešimira Ćosića:

Diadora – Vrijednosnice Osijek 73:90 (14:26, 20:15, 21:21, 18:28)

(Marčev 31, Barbaroša 14 / Porobić 23, Frye 19)

Jedan od dva drugoligaša koji se plasirao u Osminu finala Kupa, Diadora je dočekala Vrijednosnice sa željom da kreira prvo iznenađenje, dok su gosti iz Osijeka ovu utakmicu spojili sa jučerašnjim susretom Premijer lige sa Sonikom.

Ipak, premijerligaška ekipa već je u prvoj četvrtini pokazala kvalitetu više i pobjegla na +12 nakon prvih deset minuta. Iako su igrali bez svog najboljeg igrača, Antonia Jordana koji je otputovao sa reprezentacijom u Tursku, Brokeri su dobro reagirali prvo poluvrijeme i konstantno imali vodstvo. Vito Porobić je iskoristio dobivenu minutažu i sa 11 poena bio prvi strijelac gostiju, dok je prilično raspoložen kod Diadore bio Paolo Marčev sa 19 poena.

Nastavak utakmice, pogovoto treća četvrtina, prošao je u neizvjesnoj košarci. Domaćin je “ganjao” zaostatak, a gosti održavali prednost u nadi da će što prije riješiti pitanje pobjednika. Četvrtina je na kraju završila neriješenim rezultatom 21:21 i bilo je jasno da sve skupa čeka uzbudljiva završnica. Malo po malo, Diadora se približavala gostima i stigla do 66:68 u 34. minuti utakmice. Ipak, kod gostiju se razigrao Amerikanac Frye i pridružio se u napadu raspoloženom Porobiću pa su gosti imali +7, četiri minute prije kraja. Domaćina je u tim trenucima stao vanjski šut, koji im je u tim trenucima bio jedina nada, a gosti su pogađali izborena slobodna bacanja pa je u 37.minuti semafora pokazivao 69:80 za goste. Pokazalo se to kao ključan trenutak, jer gosti su do kraja svoju prednost sačuvali i plasirali se na Final-eight, prvi puta u povijesti kluba!

Paolo Marčev je odigrao odličnu utakmicu za Diadoru i sa 31 poenom bio najbolji strijelac susreta, dok je Vito Barbaroša upisao 14.

Kod pobjednika, Vrijednosnica, prvo ime Vito Porobić sa 23 poena i 7 skokova, dok je Dylan Frye dodao 19.