Zabok do pobjede, pali Zadar i Cedevita

Košarkaški petak u HT Premijer ligi donio je pregršt iznenađenja. Zabok je slavio nad Osijekom, Hermes Analitica svladala je Zadar, dok je Cedevita ostala poražena od momčadi Bosca.

HT Premijer liga, osmo kolo
KK Zabok – KK Vrijednosnice Osijek 84:69 ( 44:28)

Domaćini predvode od samog starta, nameću svoj tempo i idu do željenje pobjede. U drugom poluvremenu Osječani im se pokušavaju približiti, ali neuspješno. Konačan rezultat je 84:69. Najbolji u domaćim redovima bio je Krešimir Radovčić sa 17 ubačenih poena, dok je goste pokušavao spasiti Ozren Pavlović s ubačenih 19 poena.

Hermes Analitica – Zadar 95:79 (44:49)

Prvo poluvrijeme bilo je iznimno napeto. Koliko god da su Zadrani mislili da će ovo lako riješiti, Analitičari su ih itekako iznenadili. Početkom četvrte četvrtine rezultat na semaforu je 69:69, domaćini nedugo zatim prelaze u vodstvo, dolazi do šuterske rapsodije i Zadar gubi rezultatom 95:79. Najbolji u domaćim redovima bio je Roko Rogić koji je ubacio 24 poena, dok je kod Zadra najraspoloženiji bio William Magarity.

Bosco – Cedevita 73:53 ( 38:28)

Da je netko ovako predvidio rekli bi mu da laže. Domaćini su iznenadili protivnika i tako došli do svoje prve ovosezonske pobjede. Cijelu utakmicu su dominirali na terenu, podignuli razinu igre na viši nivo, igrali timski i to je rezultiralo pobjedom. Konačan rezultat bio je 73:53 a u domaćim redovima najviše će slaviti Stjepan Tešija s ubačenih 18 poena. Darko Bajo bio je najbolji od gostiju s ubačenih 13 poena.