Zabok i bez Črnjevića i Gunjine bolji od Cedevite Junior

Cedevita se poskliznula u Zaboku…

Usastavu Zaboka nije bilo bolesnog Juriča, a u zadnji čas su zbog ozljede otpali ponajbolji igrači Zaboka ove sezone, Gunjina i kapetan Črnjević. No zabočki “žuti” zbili su redovi, skupili glave, odigrali hrabru utakmicu i zasluženo slavili protiv Cedevite Junior rezultatom 91:83 u 2. kolu Lige za prvaka HT Premijer lige. Velika je to pobjeda za košarkaše Zaboka, koji su imali niz raspoloženih pojedinaca, a s klupe ih je odlično vodio vrsni strateg Jakša Vulić.

Nije počelo dobro za Zabok. Raspoloženi Ivan Vučić je doveo svoju momčad do osam koševa viška (11:19). Zabok je napadački prvu četvrtinu držao raspoloženi Marin Vručinić koji se zaustavio na 7 koševa, a Vučić na 14, pa je Cedevita Junior imala šest koševa viška nakon prvih deset minuta (17:23).

Zabočani su polako počeli vjerovati da i tako “desetkovani” mogu do pozitivnog rezultata protiv kvalitetnih gostiju. Drugu četvrtinu odlične napadačke dionice imali su Ćutuk i Lukša Buljević, kod Zagrepčana je bio raspoložen Šabić, a na “veliki odmor” otišlo se s dva koša viška za goste (46:48).

Nakon nepune dvije minute nastavka Cedevita Junior se zahvaljujući raspoloženom Filipoviću odvojila na +6 (48:54), na što je Vulić odmah reagirao minutom odmora. Zabok je nakon dugo  vremena poveo tricom Lukše Buljevića za 59:57 i gledatelji su se podigli na noge. Pod košem je gospodario njegov brat Lovro, a u zadnjih deset minute ušlo se rezultatom 63:60.

Domaći su držali vodstvo sve do 35. minuti kada je Miličević povezao dvije trice i doveo svoju momčad do minimalnog vodstva (69:70). Zabok uzvraća s tri trice Budimira, Jacovića i Lukše Buljevića i dolazi do pet koševa viška (78:73) tri i pol minute prije kraja utakmice. Gosti su se pokušavali vratiti tricom, koja večeras nije bila njihov saveznik, a Zabok je mudrom i pametnom igrom s linije slobodnih bacanja povećavao vodstvo do konačnih 91:83. Gledatelji su na kraju velikim aplauzom nagradili domaće za ovu i više nego zasluženu pobjedu.

U redovima Zaboka double-double učinak su imali Lukša Buljević i Marin Vručinić. Lukša je postigao 20 koševa uz 10 skokova i 5 asistencija, a Marin 15 koševa uz 10 skokova. Sjajan je bio i Lovro Buljević koji je upisao 16 koševa uz 8 skokova, ali zasluge za pobjedu zaslužuju svi igrači koji su ušli u igru na čelu s trenerom Vulićem. Kod gostiju klasu je pokazao Goran Filipović koji je postigao 23 koša   uz 6 asistencija, dok se Ivan Vučić nakon odličnog prvog poluvremena na kraju zaustavio na 17 koševa i 6 skokova. Ivan Miličević i Emir Šabić upisali su po 10 koševa.