Zabok je put do prve pobjede našao na Baldekinu, Šibenka na 0/3

Bio je ovo dvoboj momčadi koje još nisu okusile slast pobjede nakon prva dva kola.

HT PREMIJER LIGA, 3.kolo:

ŠIBENKA-ZABOK 75:81 (15:16, 21:22, 25:17, 14:26)

(Arslanagić 17, Jambrović 15, Paić 15 / Črnjević 22, Budimir 17)

Baldekin je bio poprište utakmice ekipa koje su u prva dva kola doživjele poraz i tu se tražio put do prekida negativne serije. Na kraju su gosti kući otišli uzdignutih glava…

Neizvjesno prvo poluvrijeme pripalo je gostima, minimalnim vodstvom 36:38. Bilo je to dvadeset minuta u kojima nitko nije uspio značajnije se odvojiti rezultatski, a onda se u drugom poluvremenu odvila prava drama i ishod koji je malo tko očekivao.

Šibenka je bolje otvorila poluvrijeme, prvo su sustigli vodstvo gostiju pa i preuzeli kontrolu igre i rezultata, iako je veći dio četvrtine prošao u igri koš za koš, no krajem četvrtine Paić i Rebić su sa 8 vezanih poena uspjeli dovesti Šibenku u prvo veće vodstvo (61:55). Držala je Šibenka vodstvo i nakon tri minute igre, imala 66:59 u 33.minuti i onda praktički stala. Gosti su napravili seriju 8:0 i ponovno došli u vodstvo, već je tu bilo jasno da Šibenka pada i da se ulazi u neizvjesnu završnicu. Milačićevi su momci ipak uspjeli tada vratiti vodu na svoj mlin i u 36.minuti su imali lijepih 75:71 i ništa tada nije upućivalo da do kraja utakmice više neće ubaciti poena. Upravo to se i dogodilo. Gosti su napravili seriju 10:0, kreirali potpuni preokret i došli do prve pobjede u sezoni.

Antonio Črnjević, kapetan Zaboka, je ubacio 22 poena i bio prvo ime gostiju, dok je Veljko Budimir sa 17 poena bio drugi strijelac pobjedničke momčadi.

Kod Šibenke, prvo ime Adnan Arslanagić sa 17 poena, dok su po 15 ubacili Pavao Paić i Patrik Jambrović.