Zabok šokirao Cibonu i nanio joj prvi poraz!

Cibona je doživjela poraz na svom terenu od Zaboka, nakon odličnog drugog poluvremena momčadi Ivana Tomasa.

HT Premijer liga, 10.kolo:

Cibona-Zabok 82:87 (25:16, 23:19, 12:27, 22:25)

(Bundović 17, Gibson 13 / Lončar 14, Tomas 13)

Tko bi rekao da će ovako završiti utakmica! Nakon što je Cibona suvereno i sigurno odradila prvo poluvrijeme, za nju je izgleda utakmica tada završila.

Izuzetno loša treća četvrtina Cibone dovela je goste u priliku da naprave preokret, koji se i dogodio. Ne samo da su stigli prednost, nego su i prešli u vodstvo, a u svojim su redovima imali nekoliko raspoloženih igrača. Luku Tomasa, Markusa Lončara, Patrika Jambrovića te kapetana Antonia Črnjevića, koji su odigrali u napadu odlično i postigli čak 27 poena, a Ciboni zatvorili put do koša i ostavili ih na samo 12 poena.

U 34. minuti imali su najveću prednost od 10 poena (71:81), koju su čuvali do samog kraja, a onda je Cibona smanjila zaostatak na -4 (79:83). Bilinovac je zabio dvicu uz dodatno bacanje za 82:83, a nakon iznuđenog prekršaja Lončar je zabio bacanja za 82:85. Imala je Cibona napad na 20 sekundi prije kraja, no Katić je promašio polaganje, Lončar uhvatio loptu, a Tomas iznudio prekršaj, nakon kojeg je sigurno zabio oba bacanja za konačnih 82:87 i veliku pobjedu Zaboka!