Zabok svladao Goricu

U četvrtom kolu najvišeg ranga hrvatske košarke Zabok je dočekao Goricu. Zabok je na krilima Marka Tomasa ostvario vrlo važnu pobjedu protiv Zadra, međutim odmah nakon toga ih je Hermes Analitica dosta glatko pobijedila. Tako da je ovo utakmica u kojoj obje momčadi imaju podjednake šanse.

HT Premijer liga, 4. kolo

Zabok – Gorica  73:61 (30:22)

Prva četvrtina završava rezultatom 8:8, što nas navodi na razmišljanje da će ovo biti iznimno zanimljiva utakmica. U drugoj četvrtini domaćini dolaze i do dvoznamenkastog broja prednosti, momčad Gorice pokušava smanjiti rezultat i na odmor se ide rezultatom 30:22. Domaćini ne odustaju, ubacuju u brzinu više. Iskorištavaju par grešaka gostujućih i dolaze do značajnije prednosti od 14 poena. Semafor prikazuje rezultat 53:39.  Zadnja četvrtina odigrala se bez ikakvih promjena, Zabok je zadržao prednost i konačan rezultat je 73:61.