Zabok u zadnjim minutama okrenuo Cedevitu

16. kolo HT Premijer lige otvoreno je susretom Zaboka i Cedevite, pete i treće momčadi lige.

HT Premijer liga, 16. kolo

Zabok – Cedevita 74:72 (37:42)

Druga ekipa Cedevite furiozno otvara utakmicu i vrlo brzo vodi s 10:2. Domaći trener Ivan Tomas vjerovao je kako će se njegovi momci uspjeti izvući iz ranog zaostatka te nije odmah pozvao minutu odmora. Zabok je to donekle i sproveo u djelo te je većinu prve četvrtine bio na jedan posjed zaostatka. U drugoj četvrtini Radovčić polaže za 30:29 i prvo vodstvo Zaboka. Do poluvremena Cedevita ponovno ubacuje u brzinu više te na odmor odlazi s 42:37.

U drugom poluvremenu Zabok pomalo grize prednost Cedevite, ali nikako ne uspijeva ponovno preuzeti vodstvo. Najbliže su bili sedam minuta prije kraja utakmice kada je Proleta zabio za 64:65 nakon čega je uslijedila nova serija i nešto veća prednost Cedevite. Nakon toga Zabočani uzvraćaju ključnom dionicom koju dobivaju s 8:0. Kod rezultata 74:72 Cedevita je imala priliku za izboriti produžetak ali Bajo je promašio.

Kod pobjedničke momčadi najbolji je bio Luka Tomas sa 16 poena, četiri skoka i tri asistencije. 16 je poena postigao i Cedevitin Lovro Buljević koji je uhvatio i pet skokova.