Zabokova škola košarke na Mavrincima, Jure Gunjina “svojima” ubacio 21 poen

Zabok je ovom pobjedom ostao u igri za hvatanjem 6.mjesta, posljednjeg koje vodi u Ligu za prvaka.

Prvo je poluvrijeme na Mavrincima proteklo u dva različita raspoloženja. Domaći su košarkaši bolje ušli u susret, dok je gostima iz Zaboka trebalo nešto više vremena da se adaptiraju i zagriju. Ipak, nakon početnog vodstva domaće momčadi 17:9, gosti su do kraja četvrtine, u nešto više od minute i pol napravili 7:0 i došli do 17:16, koliko je pokazivao semafor na kraju četvrtine. Gosti su tu već pokazali da su se zagrijali, razigrali su se Amerikanac Jarvis Garrett i Marin Vručinić i kada je Zabok prešao u vodstvo, do kraja poluvremena ga nije ispustio. Obrana domaće momčadi u tih deset minuta nije bila na nikakvom nivou pa su gosti ubacili 23 poena i na veliki odmor se otišlo sa vodstvom gostiju 32:39.

Drugo je poluvrijeme donijelo gotovo pa istu sliku i isti odnos snaga kakav je bio i u drugoj četvrtini. Domaćin ispod svakog nivoa, bez pretjerano dobrih riješenja u napadu, dok je u obrani curilo na sve strane. Reklo bi se, bila je to mala škola košarke dečkiju iz Zaboka, koji su i u tom drugom dijelu potpuno nadigrali domaćine i to u obje četvrtine. Imao je Zabok na sredini posljednje četvrtine najviših +15 (53:68), a domaća je momčad uspjela do kraja utakmice to samo malo smanjiti, bez ikakvih šansi za preokret. Konačni rezultat 62:75 za Zabok.

Mario Rajčić je sa 17 poena bio najbolji strijelac Škrljeva, dok je Toni Jelenković dodao 16.

Pobjedničku momčad je predvodio bivši igrač upravo Škrljeva, Jure Gunjina, koji je ubacio 21 poen, dok je kapetan Antonio Črnjević ubacio 15 poena, uhvatio 7 skokova, podijelio 6 asista i imao 4 osvojene lopte.