Zaboku važni bodovi kod Bosca, palo 202 poena

Zabok je na gostovanju kod Bosca uzeo važne bodove.

Bosco je na svome terenu poražen od Zabok. Ovim slavljem gosti su došli do bitne pobjede, a ujedno su prekinuli i Boscov niz od dvije utakmice bez poraza. Igrači Bosca energično ulaze u susret i nakon samo minute igre ostavljaju Zabok u minusu od sedam poena (7:0). Prve poene za Zabok zabija Črnjević s linije slobodnih bacanja da bi napad kasnije položio za dva poena i pogodio izboreno slobodno bacanje kojim goste ekspresno vraća na minimalni zaostatak (7:5). Črnjević u istom ritmu nastavlja igrati do kraja prve četvrtine i najviše zahvaljujući njemu gosti odlaze na prvi kraći odmor samo s poenom zaostatka (26:25). Črnjeviću je to bila jedna od najbolje odigranih četvrtina ove sezone. Za samo deset minuta zabio je 17 poena.

Zabok se početkom druge četvrtine prebacuje na zonsku obranu na što igrači Bosca nisu imali adekvatan odgovor. Tri minute su domaćini ostali bez koša što je gostima bilo dovoljno da odu na prvu malo veću razliku od osam poena. U 15. minuti igre ta se prednost povećala na 14 razlike (33:47) što je trenera Bosca, Ivana Tomasa, primoralo da pozove i svoj drugi time-out u četvrtini. Nakon minute odmora igrači Bosca su ofenzivno i defanzivno dobro reagirali te s par brzih poena smanjuju razliku ispod deset koševa. Gosti do poluvremena ipak još jednom pojačavaju gas i na odmor odlaze s dvoznamenkastom prednošću od 15 razlike (43:58). Na samom kraju druge četvrtine vidjeli smo i potez utakmice u režiji Zabokovog igrača Bonda. On se 24 sekunde do kraja prvog poluvremena sjurio na koš domaćina te snažno zakucao iznudivši pritom i nesportsku pogrešku domaćina.

U drugom poluvremenu gledali smo bolju igru Bosca. Domaćin se malo po malo rezultatski približava i u 25. minuti utakmice, a nakon slobodnih bacanja Matića i Krajnovića, potpuno hvata priključak za gostima i dolazi na samo minus jedan (87:88). Vrlo brzo nakon toga Krajnović u svom karakterističnom prodoru zabija koš i iznuđuje slobodno bacanje koje pogađa. Bosco prvi put nakon prve četvrtine prelazi u vodstvo (90:88). No, to vodstvo je kratko trajalo jer Buljević i Glasper pogađaju trice i rezultatsku prednost vraćaju na stranu Zaboka. Do kraja utakmice Bosco nije više uspio povesti, ali im se ponudila lijepa šansa da utakmicu ipak dobiju ili barem odvedu u produžetke. Pri rezultatu 100:102 i 4 sekunde do kraja utakmice Buljević je promašio oba slobodna bacanja za Zabok čime je domaćinu ponudio priliku da dođe do pozitivnog rezultata. Međutim, igrači Bosca su se u zadnjem napadu spetljali i bodovi odlaze u Zabok.

Najbolji u redovima domaćina još jednom je bio Luka Krajnović koji je postigao 26 poena. Marko Jurič je dodao 15 koševa, a Ante Krapić 14.

Kod gostiju su se istaknuli Bond Jr. Timothy Lamont s 23 poena te Luka Tomas i Antonio Črnjević koji su dali 22, odnosno 19 koševa.

Izvor: KK Bosco