Zadar bez većih problema slavio protiv Zaboka

Zadar je pobjedom otvorio nastup u Ligi za prvaka.

Momčad Zadra je jako dobro i energično otvorila susret i velikom brzinom stigla do vodstva od 21:5 prvenstveno zahvaljujući dobroj roli Pavle Marčinkovića. Gosti iz Zagorja nisu gubili glave, već su se dobrom igrom vrlo brzo praktički i vratili u susret pa je tako prednost Zadra iznosila ‘samo’ 31:22.

U nastavku susreta, trener Helbich je usprkos skraćenoj rotaciji (bez ozljeđenih Brale Junakovića) iskoristio gotovo sve igrače, a u igru tijekom prvih 20 minuta susreta jedino nije ušao mladi Antonio Sikirić. Kvalitetu više, uz dužno poštovanje prema ekipi Jakše Vulića, pokazivali su domaćini u drugoj dionici i tako su krajem prvog poluvremena imali prednost od +23 pri rezultatu 56:33.

Bez većih problema igrao je Zadar u nastavku, a gosti su se na minusu od 20-ak razlike polako i udomaćili te su na kraju treće dionice igrači u bijelim dresovima u svojim rukama imali prednost od 77:53. Nikakva specijalna iznenađenja nije ponudila niti zadnja dionica u kojoj je Zadar dobar dio perioda igrao s petorkom koju su činili mladi igrači Paponja-Sikrić-Buljan-Klarica, a najstariji je tada na parketu bio Antonio Jordano koji je nakon nekoliko minuta igre zamijenio Domagoja Vukovića. Nešto mlađi Zadar nije prednost održao na onih visokih 20+ poena, ali je po četvrti puta u ovoj sezoni uspješno savladao sve prepreke koje im je donosio susret protiv ekipe Zaboka. Slavili su ‘plavo-bijeli’ rezultatom 91:76.

Domaćine je do nove pobjede predvodio Dario Drežnjak s 17 koševa i 6 skokova, 14 poena imali su Justin Carter Dominik Mavra koji je dodao i 9 asistencija i 7 skokova dok je susret uz 9 poena završio Pavle MarčinkovićLovro Buljević s 14 koševa i 10 skokova bio je najbolji u redovima Zaboka dok je dvojac Veljko Budimir – Zvonimir Ćutuk dodao po 13 koševa.

Izvor: HKS/KK ZADAR