Zadar dobro namučio Partizan, ali je ipak ostao bez iznenađenja

Zadar je pružio vrlo dobar otpor Partizanu, no u ključnim trenucima izostalo je koncentracije u obrambenom skoku i gosti su znalački iskoristili te poklone.

AdmiralBet ABA liga, 1.kolo:

ZADAR-PARTIZAN 73:78 (21:21, 13:21, 20:18, 19:18)

(Vuković 16, Jordano 15 / Moore 14, Punter 14)

Zadar i Partizan su danas zaključavali prvo kolo nove sezone na Višnjiku, a Perinčićeva momčad je dobro ušla u utakmicu, ne dozvolivši favoriziranim gostima da već u ranoj fazi utakmice pobjegnu na neku veliku razliku. Vidi se da je i Partizan još neuigran do kraja, da Obradović još ima puno posla, bez obzira na kvalitetu rostera.

Prvih deset minuta prošlo je u izjednačenoj borbi, sa nekoliko izmjena vodstava, da bi na kraju semafor pokazivao neriješenih 21:21. U drugoj četvrtini igra Zadra se malo razvodnila, akcije nisu prolazile najbolje, što je Partizan iskoristio i do poluvremena otišao na +8, no i dalje je Zadar bio “tu negdje”. Nije to sa Partizanove strane izgledalo preimpresivno da Zadar to nije mogao stići.

Upravo to se i dogodilo u drugom poluvremenu. Zadar je pokazao zube, razigrali su se Vuković i Jordano, koji je posebno dobar bio za tri poena i Zadar je bio konkurentan cijelu četvrtinu, iako su vodstva gostiju išla i do 9 poena, no Partizan nije znao takvu prednost kapitalizirati do kraja. Na zadnji mali odmor otišlo se sa +6 za goste.

Posljednja četvrtina, tj.njen početak, su bili možda i najbolji dio Zadrove igre danas. Malo po malo, topila se prednost gostiju, nakon minute i pol, Zadar je došao najbliže do tada, na 61:62. Krenulo je tada pravo nadmetanje, a Zadar je uspio doći do izjednačenja u 35.minuti, do 69:69. Ubacio je Partizan tada 5 vezanih poena, otišao na +5, no Carter i Drežnjak su sa linije bacanja smanjili na 73:74, na 1:56 do kraja. Partizan je iskoristio slijedeći napad preko LeDaya i otišao na +3, Jordano na drugoj strani promaši tricu, a LeDay na drugoj strani nakon promašenog napada, uhvatio još jedan, možda i ključni skok u napadu, za novu priliku gostima. Avramović je tada promašio tricu za pobjedu, Carter uhvatio napadački skok, da bi Mavra ipak možda malo požurio, pokušavši biti junak, sa promašajem za tri poena. Trifunović je izborio bacanja, ubacio jedno, ali Zadar nije uspio uhvatiti skok i gosti su dobili novu priliku, koju Punter nije propustio, ubacivši samo jedno bacanje, ali gosti su opet uhvatili skok u napadu, no nisu ga iskoristili. Ostalo je pet sekundi do kraja, no promjene rezultata nije bilo i gosti su slavili sa 73:78.

Domagoj Vuković je bio prvi strijelac Zadra sa 16 poena, poen manje, 15, je ubacio Antonio Jordano.

Kod gostiju, dva Amerikanca prva imena. Kevin Punter i Dallas Moore su ubacili svaki po 14 poena, ali možda i ključna figura bio je Zach LeDay, koji je imao double-double učinak od 10 poena i 10 skokova.