Zadar i drugi puta bolji od Splita, ostao im još jedan korak do naslova

Mršićeva je momčad ponovno nadigrala Split i napravila velik posao na putu do naslova prvaka Hrvatske.

ZADAR – SPLIT 85:68 (18-13, 10-15, 21-12, 24-18)

Za razliku od prve, druga je utakmica finalne serije doigravanja za naslov prvaka Hrvatske između Zadra i Splita donijela puno više uzbuđenja i neizvjesnosti, premda konačni rezultat to ne sugerira. Zadrani su se ovoga puta morali pošteno potruditi ne bi li slomili otpor probuđenih Splićana.

Momčad Veljka Mršića je slavili 73-58 i napravila drugi, vrlo značajan korak na putu prema tronu.

Serija seli na Gripe. Zadar ima tri meč lopte, a već u ponedjeljak u kasnim večernjim satima mogao bi se okititi naslovom prvaka nakon 13 godina čekanja. Susret je na rasporedu u ponedjeljak 31. svibnja u 21 sat.

Ponovno je Zadar bolje otvorio susret. Premda je bila vidljiva veća splitska agresivnost domaćin se prvi odvojio na osjetniju prednost (12-5). Ulaskom Marina Marića Split preuzima dominaciju u reketu i izjednačava na 13-13. Minijatura Justina Cartera u završnici prve četvrtine u tren oka je vratila Zadrane na +5 (13-18.

U drugoj četvrtini Marić nastavlja sa sjajnom igrom, a kada je dobio pomoć s vanjskih pozicija Split je stigao i do vodstva. Prvi puta u 13. minuti nakon trice Blaža Mesičeka (18-19). Dominik Mavra u tim trenucima nije dopustio veći pad u igri Zadra pa se na odmor otišlo s izjednačenim rezultatom 28-28.

Serijom 9-0 Zadrani se u tvrdoj utakmici odvajaju na vrlo značajnih +9 (39-30) u 25. minuti, no Žuti se vraćaju do 39-36 i propuštaju tri prilike nakon koš-faula za poentiranje s linije slobodnih bacanja. Kažnjava to Dominik Mavra nakon čije trice domaćini ponovno hvataju zrak (42-36).  Tricama Domagoja Vukovića iz šestog pokušaja) i kapetana Mavre do kraja treće četvrtine Zadar se vratio na +9 (49-40), a novom tricom Vukovića otišao i na najveću prednost 52-40.

Split zonskim presingom unosi smutnju u zadarske redove te ponajviše zahvaljujući Marku Lukoviću vraća utakmicu u neizvjesne vode (52-47). Domaćini se izvlače iz problema te na pet minuta prije kraja imaju obećavajućih +10 (57-47), a sve splitske prijetnje otklonio je s dvije Antonio Jordano te je Zadar na kraju upisao vrlo uvjerljivu pobjedu 73-58.