Zadar ispustio pobjedu

U sklopu 12. kola regionalne ABA lige, košarkaški Zadra su na svom parketu ugostili FMP iz Beograda. Vrlo važan dvoboj za obje momčadi koje žele pobjedom krenuti prema sredini ljestvice. Nakon niza slabijih rezultata, košarkaši Zadra su u protekla četiri kola stigli do dvije pobjede i malo popravili stanje na tablici. Ipak, tek jedna pobjeda je razlike između sedmog i posljednjeg 12. mjesta što govori o ovosezonskoj izjednačenosti ekipa.

ABA liga, 21.12.2018

Zadar-FMP 79:85 (39:44)

Zadar nije započeo onako kako je priželjkivao. Startali su sa par izgubljenih lopti koje je iskoristila momčad FMPa, tako da su Zadrani prvi dio utakmice zaostajali i na poluvrijeme otišli rezultatom 39:44.
Ni u trećoj četvrtini nije bilo baš najbolje. Forsirale su se trice, koje u većini slučajeva nisu bile realizirane. Beograđani nisu imali previše grešaka što je rezultiralo da semafor na kraju treće četvrtine pokazuje rezultat 61:64. Zadranima preostaje još deset minuta za preokret.
Sedam minuta prije kraja utakmice Zadar ima izjednačenje, nedugo zatim beogradski momci pogađaju za 65:65. Špralja pogađa tricu i Zadar dolazi do preokreta. Podižu agresivnost, ali gube loptu u napadu i gosti dolaze do lakog koša. U daljnjem nastavku igra se tempom “koš za košem” sve dok Luki Božiću nije iscurila lopta van obruča i 3 minute prije kraja utakmice FMP ima 3 poena prednosti. Minutu i 25 sekundi prije kraja Zadar gubi s pet poena. Njihov zaostatak povećava se na sedam poena i trener Nazor zove time out. Zadar se nalazi u dosta zahtjevnoj situaciji i FMP kontrolira kraj ove utakmice. Little promašuje šut za tri, i 24 sekunde prije kraja rezultat je 76:85. Konačan rezultat je 79:85.
Najbolji u domaćim redovima bio je Kwame Vaughn s ubačenih 15, dok je kod gostiju briljirao Dragan Apić s 26 poena