Zadar je u derbiju začelja ABA lige izgubio od Igokee na svom parketu.

ABA liga, 16.kolo:

Zadar-Igokea 81:88 (22:15, 19:22, 23:20, 17:31)

(Allen 19, Vuković 18 / Gagić 23, Ilić 21)

Nevjerojatno što je Zadar uspio izgubiti. Iako je na raspolaganju imao i Mavru i Junakovića, Zadar nije uspio slomiti goste sa kojima se bori za ostanak u ABA ligi. Vodili su igrači Danijela Jusupa na poluvremenu +4, ali bilo je vidljivo da to neće biti lak posao u nastavku susreta.

Koliko je Zadar htio pobjedu, toliko je htjela i Igokea koja se predstavila u jednom čvrstom i odlučnom izdanju. Unatoč tome, Zadar je tridesetak minuta imao kontrolu utakmice i rezultata, iako se nije mogao značajnije odlijepiti kako bi zaključio utakmicu i prije svega, riješio pitanje pobjednika. Gosti su stalno bili “tu negdje” i opasno prijetili, a kulminacija je bila u zadnjoj četvrtini.

Imao je Zadar i tada vodstvo, 70:64, u 32. minuti, ali onda su kola krenula nizbrdo. Gosti su zaredali sa nekoliko dobrih obrana, iz kojih su se razvile kontre, koje su i poentirali i polako se počeli vraćati u utakmicu. Tri minute prije kraja stigli su do izjednačenja 75:75 i onda je krenula njihova serija. Serijom 7:0 za nepunu minutu igre, otišli su na 75:82 i pitanje pobjednika bilo je riješeno, s obzirom na to kako je Zadar izgledao u tim trenucima. Nepovezani napadi, nekoliko isforsiranih riješenja u napadu, izgubljene lopte i sve su to gosti još kaznili sa nekoliko poena i dobivena utakmica za Zadar se pretvorila i očajni poraz, koji bi ih mogao skupo stajati.