Zadar juniorski prvak, Boscu povijesno 3.mjesto, Tomislav Buljan MVP

Zadrani su spustili zastor na ovogodišnje juniorsko prvenstvo Hrvatske svojim slavljem.

Vikend je u Zagrebu bio rezerviran za završnicu juniorskog prvenstva Hrvatske, u kojem su se našli Cedevita Junior, Bosco, Split i Zadar.

Nakon polufinalnih utakmica u subotu, u finale su otišli Zadar i domaćin završnice, Cedevita Junior, dok su u borbi za treće mjesto bili Split i Bosco.

BOSCO SJAJNOM SERIJOM 23:1 SLOMIO SPLIT

U utakmici za treće mjesto, Split je držao svoje vodstvo nad Boscom dobrom igrom sve do sredine treće četvrtine, a onda su juniori Bosca napravili nevjerojatnu seriju 23:1, prešli u vodstvo i sačuvali ga do kraja utakmice. Iako su u drugom poluvremenu ostali bez najboljeg igrača Luke Krajnovića, najboljeg igrača, uspjeli su nadoknaditi njegov izostanak i stigli do velike pobjede. Iskontrolirali su stečenu prednost do kraja utakmice i došli do povijesnog uspjeha, a do njega su ga vodili prvi trener Pavel Sovulj te pomoćnici Petar Babić i Edi Rački.

Do pobjede ih je vodio raspoloženi Leon Šljivarić sa 23 poena, dok je Ivan Oštrić dodao 17.

Kod Splita, prvo ime Tonći Lisica sa 22 poena.

ZADAR BOLJI OD CEDEVITE U FINALU, BULJAN MVP

Očekivano finale, reklo bi se, ponudilo je dosta uzbuđenja. Neizvjesno prvo poluvrijeme pripalo je Cedeviti 33:32, a onda je Zadar prebacio u višu brzinu, pogotovo u napadu, što je rezultiralo sa više napadačkih opcija, a samim time i laganih poena pa se njihova prednost popela do +9 nakon treće četvrtine. U posljednjoj četvrtini Cedevita ja dva puta došla na -4, no Zadar je u oba slučaja imao brze odgovore i novim bijegom na +8 riješio pitanje pobjednika, četiri minute prije kraja, za veliko slavlje njihove mladosti.

Zadar je i prije početka turnira slovio kao glavni favorit za titulu, a onda su to i potvrdili na terenu. U finalu ih je predvodio MVP završnice, Tomislav Buljan, koji je utakmicu završio sa impresivnih 30 poena i 10 skokova. Veliku, šutersku, pomoć imao je u Duji Brali, koji je završio utakmicu sa 21 poenom, 7 skokova i 2 asistencije te Krševanu Klarici, koji je ubacio 17 poena (5/10 trice).

Kod Cedevite Junior najbolji Vito Kučić sa 26 koševa i 3 asista, a Matej Bošnjak je uz 12 koševa upisao i 12 skokova.

Tomislav Buljan, MVP završnice

NAJBOLJA PETORKA ZAVRŠNICE: Ivan Oštrić (Bosco), Duje Brala (Zadar), Tomislav Buljan MVP (Zadar), Vito Kučić (Cedevita Junior) i Andrija Jelavić (Cedevita Junior)

MVP: Tomislav Buljan (Zadar)

NAJBOLJI STRIJELAC: Vito Kučić (Cedevita Junior)