Zadar lako riješio Šibenku, Gorica slavila kod Sonika i otišla u polufinale

Zadar nije imao previše problema kod Šibenke, dok je Gorica slavila kod Sonika i riješila pitanje plasmana u polufinale.

Šibenka-Zadar 65:86

Šibenka nije imala snage za pružiti značajniji otpor Zadru, koji je rutinski odradio posao na Baldekinu i plasirao se u polufinale. Šibenčani su se dobro držali u prvom poluvremenu, no u drugom dijelu je Zadar ubacio u brzinu više, dobio treću četvrtinu 8 razlike i pobjegao na +11. I onda su Mršićevi momci odigrali furioznih pet minuta posljednje četvrtine, napravili seriju 15:0 i riješili pitanje pobjednika.

Šibenku je danas po poenima predvodio Milija Miković sa 21 poenom, dok je kod Zadra danas vrlo dobar bio Kod Justice sa 20 poena, od čega je trice šutirao 6/7.

Sonik Puntamika-Gorica 54:56

Iznimno loša napadačka utakmica u Jazinama i skromni učinci obje ekipe rezultirali su sa, vjerojatno, najlošijom napadačkom utakmicom ove sezone obje ekipe. Prvo je poluvrijeme završilo rezultatom 25:25. Obje su ekipe bile danas bez nekoliko igrača, Soniku je jako nedostajao Daniel Zovko, dok je Gorica igrala bez važna tri igrača, Ivana Batura, Marka Bakovića i Krešimira Ljubičića pa su se izostanci itekako osjetili kod obje ekipe. Drugo je poluvrijeme proteklo u izjednačenoj igri manje više, iako je Gorica držala vodstvo od nekoliko poena kroz veći dio, no nisu uspjevali Sesarovi momci to kapitalizirati pa se Sonik sredinom posljednje četvrtine serijom 8:0 vratio u utakmicu potpuno.

U završnici, Sonik je većinom ganjao vodstvo gostiju i onda mu je ostao posljednji napad kod vodstva gostiju 54:56, no Rašić je promašio otvoreni šut za tri poena i Gorica je otišla u polufinale, gdje ju čeka Zadar.

Jakov Vladović je sa 14 poena bio najbolji strijelac Sonika, dok je Goricu predvodio Lovro Mazalin sa 20 poena i 11 skokova.