Zadar metlom riješio Split i postao prvak Hrvatske!

Zadar je sa 3:0 glatko dobio Split i okitio se naslovom prvaka Hrvatske!

Višnjik je bio domaćin treće utakmice finala PH, u koju je Zadar ušao sa 2:0 vodstvom, nakon dvije maestralne partije na Gripama.

Jusupove trupe su odlučno i agresivno ušle i u ovu utakmicu, sa ciljem da se već večeras riješi pitanje prvaka Hrvatske. Višnjik je bio krcat, sve su karte još prije par dana bile rasprodane i bilo je lijepo vidjeti pune tribine, prevladavala je naravno bijela boja i Zadar je očekivano imao sjajnu podršku svojih navijača.

Što se tiče prvog dijela susreta, tu je Zadar potpuno razbio neprepoznatljivi Split, koji nije imao apsolutno nikakva rješenja za domaće igrače, ali niti ideje u napadu. Koliko toliko je za njih prva četvrtina izgledala konkurentno, no potpuni pad doživjeli su Žuti u drugoj četvrtini, koju je Zadar dobio čak 24:9 i na poluvrijeme otišao sa ogromnom prednošću 51:26.

Situacija se ni u drugom poluvremenu nije promijenila. Zadar je nakon trice Daria Drežnjaka u 26.minuti imao najviših do tada 64:30.

U posljednjoj četvrtini Zadar je i dalje briljirao, u jednom trenu imao i 40 poena viška, priliku su dobili i mladići poput Antonia Sikirića, Krševana Klarice, Ante Perkušića, Maksim Matulina, a rezultat se nije značajnije mijenjao. Zadar je na kraju slavio sa visokih 99:62.

Danijel Jusup se tako iz petog pokušaja okitio naslovom prvaka Hrvatske sa Zadrom, a iz utakmice treba izdvojiti i sjajnog Luku Božića, koji je upisao triple-double od 16 poena, 13 skokova i 10 asista te zaslužio titulu MVP-a finalne serije.