Zadar odnio bodove iz Zagreba, Cibona u evidentnoj krizi

Vladimir Anzulović je odlično pripremio Zadar zs gostovanje kod Cibone, koja je nestala u drugom poluvremenu utakmice.

HT PREMIJER LIGA, 9.KOLO:

Cibona – Zadar 79:82 (16:23, 28:14, 10:20, 25:25)

(Drežnjak 22, Reuvers 13 / Carter 22, Jordano 14)

Obje su ekipe u susret ušle sa nekoliko izostanaka. Lovro Gnjidić je nedostajao Ciboni, a Zadru Pavle Marčinković i Martin Junaković.

Početak susreta pripao je gostima iz Zadra, koji su se bolje snašli na otvaranju susreta. Cibonine akcije i nisu previše bile plodne, dok su Luković i Mavra nizali pone za goste, koji su na prvi mali odmor otišli sa vodstvom 16:23. Cibonin trener je dosta rotirao, tražeći raspoložene igrače i to mu se počelo vraćati sredinom druge četvrtine, kada su se razigrali Prkačin i pogotovo Drežnjak, koji su donijeli preokret i vodstvo Cibone. Nakon trice Nakića, Cibona više nije do poluvremena ispuštala vodstvo, koje je na poluvremenu iznosilo 44:37. Cibosi su dobili taj drugi period čak 28:14, a Mateo Drežnjak je ubacio 14 poena za isto toliko minuta, dok je Zadar predvodio dvojac Carter-Luković, svaki sa po 8 poena.

Zadar je na startu drugog poluvremena pokazao ponovno puno više energije i želje, ponovno su dobre role imali Carter i Mavra i Zadar je u 26.minuti stigao do 51:51. Curila je obrana Cibone u tim trenucima na sve strane, Bursać i Carter su sa brza 4 poena odveli Zadar u vodstvo, a Cibona nikako nije znala do kraja iskoristiti probleme sa prekršajima centara Zadra, Bursaća i Lukovića. Otišao je Zadar na kraj treće četvrtine sa vodstvom 54:57, a četvrtina je pripala gostima 20:10.

Zadar je i u posljednjoj četvrtini nastavio sa istom igrom, Cibona je potpuno izgubila ritam sa kraja prvog poluvremena i bez ideje u napadu, zaredali su sa nekoliko neiskorištenih napada, što je Zadar kaznio. Nakon druge vezane trice Jordana, gosti su u 35.minuti imali 61:69. Cibona se tada pokušala zonskim presingom vratiti u utakmicu, dok je njezin napad i dalje bio loš, bez učinkovitih akcija i vremena je ostalo sve manje. Nakon čistog promašaja Drežnjaka u kontri na 67:72 u 38.minuti, nadu je vratio Gegić dvicom, ali Mavra je ubacio tricu za riješenje pitanja pobjednika, za 69:75, na 52 sekunde do kraja. Carter je bio uspješan sa slobodnih bacanja, Mavra stavio dvicu za +6 i činilo se da je utakmica gotova, no potom je izašao zbog pet prekršaja, a Cibona je preko Reuversovih bacanja i trice Drežnjaka došla na 77:78, 30 sekundi prije kraja, nakon čega je prvo Zadar prosuo napad, Cibona dobila napad, ali Radovčić je bacio loptu Carteru u ruke. Jordano je izborio bacanja, zabio jedno, no Drežnjak je uhvatio skok u napadu, izborio i on prekršaj, također ubacio samo jedno za +3, a Radovčić tricu sa pola terena naravno promašio. Zadar je slavio na kraju sa 82:79…