Zadar nije imao previše problema večeras protiv Šibenke na otvaranju ove serije.

Četvrtfinale, 1.utakmica:

Zadar-Šibenka 95:73 (30:20, 16:22, 21:16, 28:15)

(Mavra 16, Justice 16 / Freeman 21, Širko 16)

Zadar je ugostio Šibenku na otvaranju četvrtfinalne serije i upisao uvjerljivu pobjedu od 22 razlike.

Ubacio je Zadar već u prvoj dionici čak 30 poena gostima, ali onda je u drugoj četvrtini stao, ubacio samo 16 pa su se gosti približili na poluvremenu na samo 4 poena zaostatka.

U trećoj četvrtini Zadar je imao tri puta vodstvo od 10 razlike, da bi se na zadnji mali odmor otišlo vodstvom Zadra od 9 razlike. Potpunu neizvjesnost Zadar je riješio u posljednjoj četvrtini, kada su Mršićevi momci serijom 13:0 prelomili utakmicu, gosti nisu pune tri minute zabili poena i tu je priči bio kraj. Zadar je otišao na prednost od 20-ak poena i to održavao do kraja utakmice te upisao uvodnu pobjedu.

Dominik Mavra i Kodi Justice su ubacili svaki po 16 poena za Zadar.

Kod gostiju, prvi strijelac James Freeman sa 21 poenom, dok je Henrik Širko ubacio 16. Nedostajali su gostima poeni Milije MIkovića, koji se danas teško nosio sa Ouakuom pa je ostao na za njega mizernih 8 poena.