Zadar razmontirao Cibonu sa 28 razlike

Zadar je slavio u derbiju kola protiv Cibone na Višnjiku.

ZADAR – CIBONA 80:52 (19:17, 17:5,  21:22, 23:8)

U utakmici 2. kola Lige za prvaka Zadar je ostvario uvjerljivu pobjedu protiv Cibone 80:52.

Prva četvrtina prošla je poprilično izjednačeno, obje ekipe podjednako su izgledale i nikako s rezultatom 19:17 nakon prvih deset minuta nismo mogli očekivati rapsodiju Zadra koja je uslijedila.

Momci trenera SrđanHelbicha su imali apsolutnu dominaciju nad gostima iz Zagreba te su ih u drugoj četvrtini ostavili na svega pet postignutih poena. Za to vrijeme jako raspoložena timska igra Zadranima je donijela +14 na kraju druge dionice. Velike probleme imala je Cibonas izgubljenim loptama, a baš iz njihovih tehničkih pogrešaka stizali su mnogi poeni ‘plavo-bijelih’.

Drugo poluvrijeme ponudilo je još jednom dobru igru Zadra, koji je u ovom susretu igrao bez dvije bitne karike (Bursać i Jordano), a s druge strane nedostajao je tek Amar Gegić no pokazalo se da taj izostanak uvelike smeta igračima Gašpera Okorna te su Zadrani stigli i do plusa većeg od 20 poena tricom Duje Brale pri rezultatu 56:35. Cibonaje mini serijom 1:9 koliko, toliko popravila sliku pa je minus s zagrebačke strane izgledao nešto bolje pri rezultatu 57:44.

Raspucao se Zadar u nastavku, nije mogla ekipa Cibone apsolutnu ništa u današnjem susretu i vrlo brzo su Zadrani stvarali sve veći rezultatski plus. Zadar je pri rezultatu 78:48 imao najveću prednost u današnjem susretu, a do kraja utakmice oba trenera dali su priliku i mlađim igračima poput KrajnovićaBrale Paponje. Zadar je na koncu slavio protiv Cibone s visokih +28 (80:52).

Zadar je s 18 poena predvodio Justin CarterDominik Mavra zabio je 16 koševa uz 9 asistencija dok je Domagoj Vuković imao 14 uz 13 skokova. Gostujuće redove predvodio je Mateo Drežnjak Lovro Gnjidić uz 12 odnosno 11 poena.