Zadar se dobro “oznojio” protiv Zaboka da dođe do pobjede

Zabok je na Višnjiku pružio vrlo dobar otpor Zadru, no nije mogao do iznenađenja.

U20. kolu HT Premijer lige košarkaši Zadra večeras su pred svojim navijačima pobijedili Zabok rezultatom 93:70. Momčad Danijela Jusupa tako je ostvarila drugu prvenstvenu pobjedu u tjednu kojega će zaključiti velikim okršajem protiv Crvene zvezde, koji je na rasporedu u nedjelju od 17 sati u Krešinom domu.

Gosti iz Zaboka pružili su sasvim solidan otpor Zadranima, čije su misli i prije početka susreta vrlo vjerojatno dobrim dijelom već bile na nedjeljnom derbiju. Dvojac Bond – Buljević, uz doprinos Perovića, vukao je goste u za njih odličnoj prvoj četvrtini, pred kraj koje su čak bili u minimalnom vodstvu 20:21.

Krajem prve i početkom druge dionice Zadar se prvi put značajnije odvojio, prvo koševima Drežnjaka, Božića i Sikirića pa zatim Žganeca i tricom Ramljaka za 31:22 u 12. minuti. Ipak, do dvocifrene prednosti u prvom poluvremenu domaći nisu uspjeli doći, jer su gosti uzvratili svojom serijom 11-0. I to ponajviše zaslugama ranije spomenutog trojca, koji je preokrenuo rezultat na 31:33. Buljević i Bond pogodili su i nekoliko vanjskih šuteva pa je Zabok nešto kasnije vodio i 40:43. Ipak, na veliki odmor se otišlo s prednošću Zadra od četiri poena, 49:45.

Drugo poluvrijeme su bolje otvorili gosti i nakon nove trice Buljevića te koša Martinka poveli 50:54, a u prednosti su bili i u 24. minuti, kada je na semaforu svijetlilo 55:56. A onda kao da je počela neka sasvim nova utakmica u kojoj su Zadrani ubacili u višu brzinu, nametnuli svoju igru pa je samim time do izražaja došla i neupitna razlika u kvaliteti. Zabočani su do kraja treće četvrtine ostali bez poena, a Drežnjak, Žganec, Jordano i Davis napokon su odveli Zadar do prve dvocifrene prednosti, 67:56 uoči posljednjih deset minuta igre.

Gostima svakako služi na čast što su se i u posljednjoj četvrtini pokušali vratiti u igru pa je tako u 35. minuti, nakon nove Bondove trice, rezultat bio 74:68. No, više od toga nisu mogli. Zadrani su do kraja napravili seriju 19-2 i utakmicu zaključili s najvećom razlikom od 23 poena.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bili su Dario Drežnjak sa 22 poena, Juan Davis s 18 i 11 skokova te Marko Ramljak sa 16 koševa i devet skokova, dok je 10 poena uz sedam skokova postigao mladi Krševan Klarica. Kod Zaboka je 25 poena (6 trica) postigao Lukša Buljević, a 21 Timothy Bond.

Zadrani su tako došli do omjera 15-4 u HT Premijer ligi, a sada i službeno sve svoje misli mogu usmjeriti ka nedjeljnom košarkaškom spektaklu protiv beogradskog euroligaša.

Tekst: KK Zadar