Zadar se lakše od očekivanog plasirao u finale

Prema svemu je to trebala biti neizvjesna utakmica, no teren je donio nešto sasvim drugo.

KUP KREŠIMIR ĆOSIĆ, POLUFINALE:

Zadar-Split 85:75 (24:15, 21:11, 19:21, 21:28)

(Ahmed 14, Junaković 12, Vuković 12 / Gabrić 13, Vranković 13)

Očekivala se neizvjesna i uzbudljiva utakmica ova dva suparnika, no ništa od toga nije se dogodilo. Zadar je bolje otvorio utakmicu, Split je ciljano puštao Junakovića da neometan šutira, iako nije jasno zbog čega, a on je trpao i trpao pa se Zadar vrlo brzo razgoropadio u napadu. Sa druge strane, Split nije mogao zabiti ništa iz vanjskog šuta i to je bio njihov najveći problem u ovoj utakmici. Pored toga, niti obrana nije najbolje funkcionirala pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 45:26. Bila je to naznaka da Split i nema puno šansi.

Njihov se vanjski šut nije popravio niti u drugom poluvremenu pa su većinu svojih poena zabijali iz reketa i kontri, no obranu nisu podigli dovoljno da bi ugrozili prednost Zadra i unijeli bar malo neizvjesnosti u utakmicu. Sve do zadnjih minutu i pol, kada su malo smanjili zaostatak, pogodili konačno neke vanjske šuteve, ali opet je u obrani bilo previše propuha i raspoloženi igrači Zadra gotovo svaku šansu za poenima su i iskoristili te se zasluženo plasirali u finale, gdje ih u subotu čeka Cibona.