Zadar se raspao u drugom poluvremenu i izgubio od FMP-a

Zadar je izgubio od FMP-a, prije svega lošim drugim poluvremenom.

ABA liga, 21.kolo:

Zadar-FMP 63:76 (15:10, 22:26, 16:20, 10:20)

(Onuaku 12, Carter 11 / Nenadić 24, Pecarski 17)

Zadar je odigrao još jednu lošu utakmicu večeras u ABA ligi i doživio neugodan poraz, od 13 razlike od FMP-a i tako prosuo pobjedu od 10 razlike protiv istog protivnika u prvom dijelu sezone. Naravno, govorimo ovo u kontekstu eventualno istog broja bodova nakon regularnog dijela sezone, u borbi za izbjegavanje pretposljednjeg mjesta.

Nije to bila neka obećavajuće spektakularna utakmica, vidjelo se to već na početku. Zadar je krenuo sa Carterom, no vidjelo se da on nije sto posto spreman, kao niti Onuaku, koji nikako danas nije bio na visini zadatka. Samo 25 poena u prvoj četvrtini dali su nagovjestiti da će ovo biti danas rovoska borba i ne previše gledljiva utakmica.

Zadar je imao konstantno vodstvo u prvom poluvremenu i lijepu priliku za pobjeći na neku veću razliku, no previše promašenih slobodnih bacanja i nevjerojatnih grešaka u napadu, odnijeli su im vodstvo pa su gosti preko Nenadića i Pecarskog kažnjavali većinu Zadrovih grešaka. Uspjeli su gosti do poluvremena smanjiti zaostatak na samo -1.

Drug današnje poluvrijeme Zadar će htjeti što prije zaboraviti. Previše soliranja, izgubljenih lopti te nastavak nepreciznosti sa linije slobodih bacanja te nekih nepotrebnih individualnih akcija, iz kojih nije proizlazilo ništa. Sve to vidjeli smo od Zadra u drugom dijelu, a Perinčić je čestim izmjenama pokušavao pronaći raspoložene igrače, koji bi mu donijeli mirnoću i priliku za pobjedu. Gosti su do prvog vodstva došli sredinom treće četvrtine pa ga izgubili, no do kraja četvrtine ipak su uspjeli doći do vodstva 53:56. I onda su odmah na početku posljednje četvrtine potpuno preuzeli konce igre, a i rezultata, dok je Zadar nizao neiskorištene napade, izgubljene lopte i velike propuste u obrani, što je rezultiralo vodstvom gostiju i od desetak poena prednosti. Na kraju Zadar u završnici nije uspio obraniti neke napade, kao ni iskoristiti svoje, kako bi barem izgubio manje od deset razlike i gosti su odnijeli važnu pobjedu.

Onuaku je sa 12 poena bio prvi strijelac Zadra, Carter je dodao 11.

Kod FMP-a, prvo ime raspoloženi Nenadić sa 24 poena, neriješiva enigma za Zadar.