Zadar siguran protiv Sonika, Brala ubacio 16, Buljan 13 za 17 minuta

Zadar je uspješno odradio gostovanje u Jazinama, gdje je u drugom poluvremenu slomio domaćine.

HT Premijer liga, 11.kolo:

Sonik Puntamika-Zadar 68:87 (23:22, 13:25, 18:21, 14:19)

(Vučić 15, Šarlija 13 / Carter 22, Junaković 16, Brala 16)

Gradski derbi, igran u Jazinama, na kraju je očekivano pripao Zadru, koji se mučio samo u prvoj četvrtini. Taj period igre pripao je domaćinu, minimalno 23:22, a Zadar se onda zagrijao i počeo igrati svoju igru.

Dobili su Anzulovićevi momci drugu četvrtinu 25:13 i tu počeli stvarati prednost za pobjedu. Posebno je bio raspoložen Justin Carter danas, koji je bio precizan i u šutu za tri poena, Sonik za njega nije imao odgovor, a u napadu su mu se priključili raspoloženi Duje Brala te Martin Junaković i Zadar je polako, malo po malo riješavao pitanje pobjednika.

Na kraju treće četvrtine, Zadar je imao +14 i praktički riješnu utakmicu. U posljednjoj četvrtini nismo vidjeli previše poena, Zadar je čuvao prednost, razigrao se u tom periodu mladi Tomislav Bulja, koji je konačno dočekao nešto više minuta pod novim trenerom te je na kraju za nešto više od 17 minuta ubacio 13 poena, uz samo jedan promašaj iz igre, uhvatio 3 skoka i podijelio 1 asistenciju. Svojih je 22 minute danas dobio i Filip Paponja, koji je ubacio 3 poena i imao 3 osvojene lopte.

Zadar je ovom pobjedom ostao u vrhu tablice, na kraju prvog dijela sezone, u kojem se još trebaju odigrati tri zaostale utakmice. Vrijednosnice-Šibenka, Sonik Puntamika-Cedevita Junior, Cedevita Junior-Zabok te Škrljevo-Cedevita Junior.